Kaçan Balık

Fahrettin Kayan yazdı…

Kaçan Balık
11 Şubat 2020 10:52

Ligin alt sıralarındaki rakibinle oynuyorsun, diğer maçlar tam istediğin skorla bitmiş, alacağın bir galibiyet seni bambaşka bir havaya sokacak ama yine direkt rakibimiz olan Kayseri karşısında istediğimizi alamadık. Kazanmamız halinde arayı açacağımız ve belki de rakibe havlu attıracağımız haftada 3 puan almayı başaramadık.

Jahovic kaybı takımı çok kötü etkilemiş durumda. Podolski’nin henüz hazır olmaması ve Blanco’nun kariyerinin en verimsiz sezonunu geçiriyor olması da takımın hücum gücünü neredeyse sıfıra indirdi. Maçın sonlarında Podolski’nin oyuna girmesiyle hareketlenen hücum hattı, beraberliği koparmamızı sağladı.

Veysel Sarı defansı toplamış durumda ancak takım savunmasında halimiz içler acısı. Bol pozisyon ve şut imkanı veriyoruz. Ligin üst sıralarından bitiriciliği iyi takımlara karşı darmaduman olmak kaçınılmaz. Orta sahada takımın bel kemiklerinden Hakan Özmert her geçen hafta daha da formsuzlaşıyor. Ufuk ve özellikle Harun ne günah işledi de bu kadar formsuzluğun içinde şans verilmiyor, anlam veremiyorum.

Bu sene hoca tercihlerimiz o kadar kötüydü ki Tamer hocanın gelişiyle takımda biraz olsun olumlu hareketlenme yaşandı. Ancak artık Tamer hocanın oyuncu tercihleri ve taktik anlayışında ki cesareti artırıp takımı bir seviye üste çekmesi gerekiyor.

Sinan Gümüş ve Veysel’in verdiği katkı ortada, Ersan ile Podolski’nin fizik olarak hazır hale gelmesi ve Jahovic’in iyileşmesiyle bu takım seviye atlayacak. Ancak önemli olan bu oyunculardan faydalanabilene kadar maksimum puana ulaşabilmek. Fikstürümüz gittikçe zorlaşacak ve ligin kıran kırana haftalarında işler herkes için daha da zorlaşacak.

Uzun zaman sonra transferlerden olumlu ışık görüyorken, taraftar kötü günlere ve hala çok iyi oyun seyredememesine rağmen dimdik takımın arkasında ve takımı yalnız bırakmıyorken, ligde rakiplerimizin oynadığı maçlar istediğimiz sonuçlarla bitip puan farkı açılmıyor iken artık biraz toparlanıp ayağımıza gelen fırsatları tepmemek gerekiyor.

Her hafta hakem konusuna değinmek istemesem de bir tek bizim maçımızda değil tüm maçlarda bir hakem faciası, tartışmalar, kaos bitmiyor. Ocak ayında hakemlik seminerinde ne anlatıldıysa hiç biri uygulanmıyor. Belki şimdi çoğu takımın sesi çıkmıyor ama ligin sonu geldikçe, maçlar daha da hayati hale geldikçe pozisyonlara baktığınız ya da bakmak istediğiniz o gözler daha çok tartışılacak. Yönetimin de testi kırılmadan önlem alması ve bu konuda federasyon nezdinde güçlü kalması gerekiyor.

Son olarak takımımızın ismi artık Fraport TAV Antalyaspor. Birçok kişi için takım ismine sponsorluk sıcak gelmese de dünya futbolundaki ekonomik kriz ve bütçe açıklarına bakınca doğru şartlarda yapılmış anlaşmalar bence oldukça mantıklı. Bu konudan rahatsızlık duyanları veya aklında soru işaretleri olanları aydınlatmak ise yönetimin görevi; çıkıp anlaşma şartlarını ve takımın net elde ettiklerini herkesle paylaşmak akıllardaki bütün soruları kaldıracaktır. Bu yüzden çıkın ve şartları tüm ayrıntısıyla açıklayın. Şartlar iyiyse hepimiz alkışlayalım ve ekonomik yükümüzün hafiflediğini bilelim. Yok olmayacak paralara takımın ismine ekleme yaptırdıysak o zaman sizi bu anlaşmaya ve bu yanlışa iten neydi, onu konuşalım!