Kabus Büyüyor

Selin Antalya yazdı…

Kabus Büyüyor
23 Eylül 2019 08:55

Ligde 5. haftayı geride bıraktık. Sadece Göztepe maçı galibiyeti alan takım bize kabus yaratmaya devam ediyor. Her hafta daha iyi olacak diye ümit ederken her hafta daha kötü bir maç performansı izliyoruz. Sonuç, 5 maçta 5 puan. Daha da kötüsü kimsenin bu gidişat ile ilgili bir bedel ödememesi ve herhangi bir aksiyon almıyor olmasıdır.

Bülent Korkmaz’ın Hakan Özmert ile başlaması gerektiğini herkes her maç söylüyor. Hakan Özmert’in yanı sıra görev adamı Chico’nun da ön libero olarak sahalara dönmesinin zamanı geldi. Aatıf’ın yeteri kadar iyi olmadığı, takımın da sahaya tam performansını yansıtmadığı her hafta konuşup yazdığımız konular. Fakat değişen hiçbir şey yok. O zaman aklıma iki şey geliyor. Ya Bülent Hoca ısrarla ligde kalmak hedefimiz sözünü yerine getirmeye çalışıyor –ki bu şekilde devam edilirse ligde kalacak bir takım da olmayacak– ya da gerçekten yönetim içinde ciddi sıkıntılar var.

Özellikle Bülent Hocanın önceki haftalarda yapmış olduğu bireysel hatalar kısmından anladığım kadarı ile bence yönetimin bireysel olarak bazı futbolcular ile sorunları var. Ben bunu çıkarıyorum, umarım yanılıyorumdur.

Her maç olduğu gibi bu maçta da şansız anlar yaşadık.  Nazım’ın golünde VAR uygulamasına giden hakem golü iptal ediyor ve akabinde takım gole giderken rakip futbolcu topa elle müdahale ediyor. Fakat hakem bu sefer VAR uygulamasına gitmeye gerek duymuyor. Sürekli bu nedenlerle takımın mağdur olması can sıkıcı olmaya başladı.

Önümüzdeki hafta evimizdeki Malatya maçı çok önemli. Eğer gerekli aksiyonlar alınır ve takım motivasyonu yüksek olursa, galibiyet gelir. En önemlisi de  takımdaki futbolcuların eski formlarına bir an önce kavuşması gerekiyor.