İsteyince Oluyormuş

Bülent Korkmaz’ın Antalyaspor’u yeni ilk 11’i ile bambaşka bir havaya büründü…

İsteyince Oluyormuş
12 Şubat 2019 08:27

Ağır mağlubiyetlerin ardından oynanan maçlar çok önemlidir. Ya reaksiyon gösterirsin ve bu mağlubiyeti ”HAYIRLI MAĞLUBİYET” olarak adlandırırsın ya da geçen haftaki gibi oynar, kendini krizin içinde bulursun. Bülent Korkmaz’ın Antalyaspor’u yeni ilk 11’i ile bambaşka bir havaya büründü ve 90 dakika boyunca sezonun en iyi futbolunu oynayarak hak edilmiş 1 puanı kazandı.

Maçın başındaki şans golü olmasa belki de şu anda 3 puanın kutlamasını yapıyorduk ama alınan altın değerinde 1 puanın anlamı ligin son haftalarında daha da net anlaşılacak. Rizespor ile olası bir puan eşitliğinde ikili averajda daha iyi olduğumuz için –ilk maçı 2-1 kazanmıştık– ligi üstlerinde bitireceğiz.

Yeni transferlerimizden ikisini ilk 11’de izleme şansı bulduk ve takıma nasıl seviye atlattıklarını gördük. Özellikle Fredy takımın orta sahasındaki oyun kurucu eksikliğini pas trafiğini düzenleyerek maça büyük katkı koydu.

Eksiklerimiz var mı? Hala var. Salih Dursun stoperde aksıyor. Celustka’nın yokluğu hissediliyor. Doğukan skora katkı koyamıyor ve bu onda baskı yaratıyor. Ben Doğukan’ın bu seviyedeki ilk senesi olduğu için çok fazla eleştirilmemesi gerektiğini düşünen taraftayım. Ondan beklentim gelecek sene için yüksek.

Bu hafta önümüzde lig lideri Başakşehir ile çok önemli bir maç var. Alınabilecek bir galibiyet şehri yeniden havaya sokar. Beraberlikte ise altın değerinde bir puanı cebe koyarız.

Rizespor maçındaki gibi oynadığımız sürece evimizde kaybedeceğimizi düşünmüyorum. Tabi burada Bülent Korkmaz’ın cesur bir oyun anlayışı ve kadroyla sahaya çıkması gerektiğinin altını çiziyorum. Ayrıca kendisini de bu haftaki oyun anlayışı ve takımı yönetimi sebebiyle kutluyorum.