İstediğimizi Alamadık

Himmet Güler yazdı…

İstediğimizi Alamadık
3 Şubat 2020 08:56

Geçen hafta Denizli deplasmanında rakibe istediğimiz oyunu nasıl kabul ettirdi isek, bu hafta Konya karşısında tam tersi oldu. Bir türlü istediğimiz oyunu rakibe kabul ettiremedik maalesef.

Rakip Konyaspor’u bu sezon oldukça fazla izledim. En etkili oyuncularından birisi olan Ömer Ali defansın sağında oynamasına rağmen bizden fazla sayıda hücum organizasyonlarına sahip oldular. Biz ise sadece son saniyelerde çok etkili bir pozisyon bulduk ama malumunuz sahada değil 18 kişilik kadroda bile olmaması gereken Doğukan maalesef her zamanki gibi pozisyonu harcadı.

Tamer Hoca sahaya birkaç oyuncu hariç güzel bir kadro ile çıktı. Ama o birkaç oyuncu da maçın seyrini komple değiştirecek olan oyunculardı. Bana göre en ileri uçta Mukairu başlamalıydı. Sağ kanatta onun yerine Amilton başlamalıydı ki Amilton oyuna girince o bölgeyi ne kadar zorladığın gördük.

Oyuncu değişikliklerinde de hatalarımız oldu. Pas yapma özelliği yüksek olan Yekta çıkınca yerine Hakan girmeliydi. Hakan oyuna girmeyince ileri uca top yapacak orta alan oyuncumuz kalmadı. O bölgede oynayan bütün oyuncularımız savunma ağırlıklı oldu. Böylece rakip üzerimize daha da rahat geldi. Doğukan

konusunda fazla konuşmak istemiyorum. Benim aylar önce bu satırlardan verdiğim tepkiyi son maçta artık tribün de acıkça verdi.

Maçın günü ve saati yüzünden tribünlerinin fazla dolu değildi. Ama destek yine çok iyiydi. Tribünde takımını destekleyen renktaşlarımız ellerinden geleni yaptılar ama o gol bir türlü gelmedi.

Haftaya Kayseri deplasmanı onlar için tam bir ölüm kalım maçı. Umarım tam kadro ile orada rakibi yeneriz ve önümüze bakarız artık.