İstediğimiz Buydu

Himmet Güler yazdı…

İstediğimiz Buydu
1 Ekim 2019 08:54

Haftalardır bu köşelerde yazdığımız, tribünün de sosyal medyada ve maç esnasında bolca dile getirdiği şeyi yaptık ve maçı çok net bir şekilde kazandık. Demek ki neymiş; aklın yolu birmiş.

Bu camiada futbolu bilen insanı gerçekten oldukça fazla olan bir camia. İnsanlar istedi ki, fikstürümüz hazır avantajlı iken alalım şu galibiyetleri. Ama maalesef yapılan hatalar sonucu çok puan kaybettik. Kayserispor, Denizlispor ve Kasımpaşa maçlarından en az 7 puan alabilecek bir takımken sadece 1 puan aldık.

Açık konuşmak gerekirse Malatya maçı öncesi net bir skor ile kaybedeceğimizi düşünmüştüm. Lakin takım beni yanılttı. Özellikle bazı oyuncularımız gerçekten sevindirici şekilde beklediğimiz formu sahaya yansıttı. İşte bizim istediğimiz Aatıf bu, özlediğimiz Nazım bu, Amilton bu. Hakan sahada olmalı dedik, sahada oldu ve resmen unutulmayacak bir gol attı. Bizi haklı çıkardı kendisi.

Malatyaspor zor takım. Bu takıma karşı gol yemeden 3 gol atmak büyük iş. Her şeyi geçtim, çok hırslı bir takım. Biz resmen psikolojik olarak da bitirdik rakibi. Hırstan bahsederken, Charles geçen hafta mağlupken son dakikada olmadık bir sarı kart aldı. Bu hafta bu sefer farklı galipken yine son dakika sarı kart aldı. Tecrübeli oyuncusu kendisi ama bu aldığı kartlar çok acemice. Yakışmıyor.

Gelelim tribünlere…

Biz tribünlere geliyoruz da, tribüne maç sonu gelmeyen oyunculara büyük tepki var.

Bakın oyuncu arkadaşlar, siz sahada 5-0 yenilseniz de bu tribün sizi çağırır. Tam tersi 5-0 yenseniz de yine çağırır. Bu bizim adetimiz resmen. İnsanlar birçok şeyden ödün verip size geliyor, bir zahmet siz de sırtınızı taraftara dönmeyip gideceksiniz onlara. Tersini yaparsanız da tepkiyi son maçta gördüğünüz gibi görürsünüz. 3-0 ya da 5-0 yenmek bizi pek bağlamaz o vakitten sonra. Tribün o skoru unutur, başka kanala geçiverir anında bizim buralarda.

Bu arada statta müthiş bir destek vardı. İki kale arkası da muazzam bir destek verdi. Biz de Güney Kale Arkasında 90 dakika boyunca en az sahadaki futbolcularımız kadar savaştık ve kazandık, kazandırdık.