İşine Saygı

Bursaspor’un küme düşme hattındaki rakiplerinden biri biz olabilirdik ve bu şekilde oynayan X bir takım sahada olabilirdi…

İşine Saygı
14 Mayıs 2019 08:57

Bursaspor maçının çıkışında herkes burnundan soluyordu.

Antalyaspor tarihi boyunca iç sahada çok maç kaybetti, kazanmanın yanında kaybetmenin olduğunun bilincinde olan bir camiamız oldu her zaman. Kaybettiği nice maçın sonunda alkışlarla soyunma odasına gönderildi futbolcular ve teknik ekip. Çünkü sahada verilmiş olan bir mücadele ve akıtılmış olan bir ter vardı, sonucu gönlümüzden geçtiği gibi bitmemiş olsa bile.

Bursaspor maçında uzun zaman sonra ilk defa futbolcular ve teknik ekip protesto edildi.

Haftalardır oynanan kötü futbola sabreden tribünler, bu sefer patladı. Çünkü Bursaspor maçında kötü futboldan ziyade sahada mücadele etmeyen, ciddiyetsiz bir takım vardı. Hedeflenen puana ulaşmanın veya Avrupa kupası hedefinin olmamasının bu sahadaki oyunla alakası olmaması gerektiğini düşünenlerdenim. En başta para kazandığın mesleğe olan saygıdan dolayı son maçın son dakikasına kadar mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bursaspor’un küme düşme hattındaki rakiplerinden biri biz olabilirdik ve bu şekilde oynayan X bir takım sahada olabilirdi. O zaman neler hissedebileceğimizle ilgili herkesin empati yapması gerektiğini düşünüyorum.

Gelelim Bülent Korkmaz’ın Antalyaspor ile olan geleceğine…
Aldığımız duyumlara göre 3 yıllık bir sözleşme yapılması düşünülüyor. Bu sene genel duruma bakınca sözleşme uzatılmasını hak ettiği gerçeği var. Ama sahada oynattığı futboluyla tribünlerin tepkisini çeken, tek taktiği defansta 50 pas yapıp sonra topu beklerinden birine verip, kanatlara uzun top oynatan bir hocayla 3 sene anlaşmak çok da gerçekçi durmuyor.

Bülent Korkmaz anlamsız şekilde kadrodaki yedek oyunculara ligin amaçsız maçlarında hala forma şansı vermiyor ve motivasyonunu kaybetmiş isimleri ilk 11’de çıkarmaya, ezbere değişiklikler yapmaya devam ediyor. Kısacası gelecek sezon için hem oyun hem taktik anlamında ışık vermiyor maalesef. Bu kötü oyun ve aynı isimlere takılı kalması da tribünlerde maçlara olan ilgiyi azaltıyor.

Yeni Malatyaspor maçında bu ilgisizliğin tavan yapacağını düşünüyorum şahsen. Ligin son haftalarını keyifli şekilde geçirmek varken neden bu şekilde bir durumla karşı karşıya olduğumuzun özeleştirisini de takımın profesyonellerinin A’dan Z’ye oturup yapacaklarını umut ediyorum.