İnananlar Her Zaman Kazanır

Bülent Hocanın geçmiş yıllarda takımlarında uyguladığı oyun anlayışı ve defansif anlayışın izleri vardı bu sezon ilk defa…

İnananlar Her Zaman Kazanır
3 Ekim 2018 08:27

Ankara deplasmanındaki maç, ligin hangi tarafında yer bulacağımız adına çok önemliydi. Kazanırsak sıralamada ilk 4, kaybedersek de 10-11 arasında haftayı tamamlayacaktık.

Özellikle ilk 15 dakika iyi futbol oynadık ve neticesinde de gol geldi. Sonrasında maç sonuna kadar Ankaragücü daha baskılı gözüktü ama Bülent Hocanın verdiği taktikle futbolcularımız özellikle kendi ceza sahamız ve çevresini çok iyi kapattı. Bülent Hocanın geçmiş yıllarda takımlarında uyguladığı oyun anlayışı ve defansif anlayışın izleri vardı bu sezon ilk defa. Zaten birçok röportajında da kendi takımlarının ligin en az gol yiyen takımlarından olduğundan bahsediyordu.

Doukara eğer gününde olsaydı, maçı çok daha erken bitirebilirdik ama onun da kötü oynama hakkı var bazı maçlarda. Bu kredisini dün kullandı.

Bu hafta Galatasaray karşısına belki de ligin zirvesine çıkmak için çıkacağız. Bu durum hepimizi ister istemez heyecanlandırıyor. Ama ayaklarımızın da yere basması gerek. Bu kadro ligin üst sıralarını zorlayabilecek genişliğe maalesef sahip değil. Bir an önce 38-39 puan barajını geçip, sezonun geri kalanını rahat bir şekilde geçirmek, bizim öncelikli hedefimiz olmalıdır.

Ligin ilk yarısının kalan 10 haftasında alınacak 10-12 puanla bu sene ligi rahat şekilde bitireceğimizi düşünüyorum. Üstüne alınacak her puan ise Antalyaspor adına ekstra olarak hanemize yazılacaktır.

Geçen haftaki yazımda Doğukan’a ayrı paragraf açmıştım. Aradaki bir  haftada oyun anlayışındaki gelişimi muazzam! Bu şekilde oynadığı sürece ilk 11’deki yerini daha da sağlamlaştıracağını düşünüyorum. Maç içindeki tek hatası, sol bekten top çıkartırken çalıma girip belki de kontra atak yememize sebep olma ihtimaliydi. Bu hatanın bence kendisi de farkındadır. Hakemin oradaki faul düdüğü o pozisyonu kurtardı. Onun dışında mücadelesi, çalışkanlığı, defansa yardımı ve tek top oyunu ile tam not aldı. Yakında asistleri ve golleriyle adından daha da söz ettirecektir. Çalışmaya devam!

Bu hafta Galatasaray maçında dolu tribünler önünde, rakibe baskı kurarak puan veya puanlar almak dileğiyle…