İçten Dışa İhanet Bu Nasıl Rezalet

Maçtan hiç bahsetmeyeceğim, Halis Özkahya’nın bizi nasıl doğradığını cümle alem çatır çatır biliyor ama kimsenin işine gelmiyor bu durum…

İçten Dışa İhanet Bu Nasıl Rezalet
24 Ocak 2018 07:56
A+
A-

Maçtan hiç bahsetmeyeceğim, Halis Özkahya’nın bizi nasıl doğradığını cümle alem çatır çatır biliyor ama kimsenin işine gelmiyor bu durum.

Böyle uzun bir başlığı atmama sebep olan iki önemli olay vardı:

Birincisi kurucu başkanımız Atilla Konuk’un kızı, eski başkanlarımızdan Hasan Akıncıoğlu’nun eşi ve Ali Şafak Öztürk başkanının yönetiminde yönetim kadrosunda olan Nadire Konuk hanımefendinin, eşi Hasan Akıncıoğlu ve çocuklarıyla Fenerbahçe maçına gitmesi değil, Fenerbahçeli atkı  ve şapkayla poz verip, bunu sosyal medyaya korkusu olmadan atmasıdır. Ben de A takımının ya da B takımının maçına gidebilirim. Bir başkası da gidebilir. Futbol aşığıyız, elbette gidebiliriz. Lakin gittiğimiz maçlara A takımının ya da B takımının atkısıyla beresiyle gitmeyiz. Madem bir şey yapıyorsunuz, bari onu paylaşmayın. Yıllardır “Sadece Antalyaspor” dedik ama görüyoruz ki ihanetler hep içeriden yapılmış. Antalyaspor’a sahip çıkması gereken insanlar, babacığının kurduğu kulubü daha tutmayı, Antalyaspor sevdasının ne olduğunu öğrenememişken, bu olguyu çocuklarına öğretmemiş olmasına çok da şaşırmıyorum. Hani derler ya “özrü kabahatinden büyük” diye; bir de açıklama yapmış ve oğlunun taktığı bere ve atkının hatıra olduğunu savunmuştur. Hasbinallah deyip devamını okumadım. Ama kendisine soracaklarım var:
1- O atkı ve bere hatıra ise neden oğlunuza taktınız?
2- O atkı ve bereyle neden bir de selfie yaptınız?
3- Babanızın kurduğu kulübe ihanet ederken içiniz nasıl bu kadar rahat olabildi?
4- Antalyaspor kulübünün kapısından içeriye adım atmayı nasıl kendinize yakıştırabildiniz?

Ellerinizi kulübümüz üzerinden çekin, size ve sizin gibilere ihtiyacımız yok. Sadece Antalyasporlu olmayı beceremeyen insanların bizim içimizde yeri yok. Fenerbahçe geldiği zaman lütfen sizi ve ailenizi deplasman tribününde görelim. Zira ihanetinize söyleyecek söz bulamıyoruz.

İkinci mevzuya gelelim…

Milan Jevtovic, 3 Ocak’tan beri kulüpte antrenmanlara katılıyor ama maçlara çıkamıyor. Sebebi ise hala lisansının halen çıkartılmamış olması… Kiralık gönderdiğimiz kendi oyuncumuzu oynatamıyoruz hala. Şaka gibi değil mi?  Cihan Bulut başkanımız ve yönetimimiz neyi bekliyor anlamış değiliz. Lakin
zaman geçiyor. Futbolcumuz için teklifler varmış, o yüzden lisans çıkartılmıyormuş. Umarım bu duyumlar doğru değildir. Elimizdekine sahip çıkmazsak,
maç başına bize milyonlar kazandırabilecekken elimizdekileri satarsak bu işin sonu hayra alamet değil sayın başkanımız.

Lig başladı, Eto’o nerede? Nasri nerede? Gönderecekseniz gönderin. Göndermeyecekseniz de gerekli yaptırımları yapın. Zira çok geç olacak. Lig başladı ve hala eksiğiz.

Eto’o’nun gönderilmemesinden yanayım. Lakin ne olursa olsun kulüp çıkarları her zaman daha ağır basar. Ama Eto’o’suz da  bu ligin dibini görecek gibiyiz. Atılacak her adımın zararından çok, uzun vadede yararı olacak mı olmayacak mı, bunlara dikkat edilmelidir. Artık hangi futbolcuyu satarsak batmayız hesaplarından ziyade “futbolcu satmadan nasıl çıkarız” hesapları yapılmalıdır.

Bu hafta teşekkür etmek istediğim bir isim var: Berkay Bahar.

Antalyaspor basketbol yönetiminde olan mütevazi kişi, görevinden ayrılmıştır. Antalya halkı basketbolu unutmuşken, takımla taraftar arasında köprü görevi görerek Antalyalılara, Antalyasporlulara basketbolu tekrardan sevdirmiştir. Kendisinin de dediği gibi savaşan, vazgeçmeyen ve karakterli bir takım bıraktı arkasında. Vedalar acıtsa da bazen gitmek gerekir. Yolunuz yüreğiniz gibi hep güzelliklerle dolu olsun. Her şeye rağmen “sadece Antalyaspor” diyebildiğiniz için, bizlere basketbolu tekrardan sevdirdiğiniz için, yoktan var ettiğiniz için, emekleriniz için teşekkürler Berkay Bahar.

Bu arada basketbol demişken basketbol takımımız galibiyetlerine devam ediyor. Bir nazar boncuğu takalım, bir de 41 kere maşallah diyelim. Aman nazar değmesin.

Basketbolun yanı sıra hentbol takımımızda Serik Belediyespor’u yendi, üvey evlat muamelesi gören hentbol takımımızda desteğimizi bekliyor büyük Antalyaspor taraftarı. 26 Ocak 2018’de saat 13.00’da evimizde Maliye Milli Piyango’yu ağırlayacağız. Dördüncü sırada yer alan hentbol takımımız sizce de biraz desteği hak etmiyor mu?

Bu haftalık bu kadar büyük Antalyaspor taraftarı… Sevdamız yüreğinizden düşmesin. Kırmızı beyaz aşkla kalınız.