İç Saha Kabusu

Deplasmanlardaki başarımız olmasa “vay halimize” diyorum. Zira son 15-20 seneyi inceleyince 2013-2014 sezonundan sonraki en kötü istatistiğimiz bu…

İç Saha Kabusu
A+
A-
5 Mart 2019 09:27

Antalyaspor, cuma günü oynanan Ankaragücü maçında da iç sahada güldürmemeye devam etti.

Bu sezon iç saha performansında sonuncu sıradayız maalesef. Son galibiyetimizi 1 Aralık 2018 tarihinde Göztepe karşısında almışız. Sonrasında oynanan 5 maçta sadece 2 puan toplamış, 4 gol atıp 11 gol yemişiz. Deplasmanlardaki başarımız olmasa “vay halimize” diyorum. Zira son 15-20 seneyi inceleyince 2013-2014 sezonundan sonraki en kötü istatistiğimiz bu.

Sezonun kalanında deplasman maçlarımız birbirinden zorlu. İçeride ise nispeten daha kolay takımlarla oynayacağız. Sezonun kalanını rahat geçirmek adına iç sahadaki bu kötü seriyi bitirmek şart. Bunun içinde Bülent Korkmaz ve ekibine büyük iş düşüyor.

Tam “rahatladık” dediğimiz dönemde, alt taraftaki takımların devamlı puanlar kazanması, ligde kalma barajını devamlı yukarı doğru çıkarıyor. Geçen seneki 35-36 puan barajı, bu sene 38-39’u görecek gibi duruyor. Bülent Korkmaz’ın 41 puan hedefi bu açıdan gerçekçi. Kalan 10 maçta 9 puan bizi ligde tutacaktır.

Son haftalarda oyun olarak da kıpırdayan takımımız, Ankaragücü karşısında yine etkisiz oyununa geri döndü maalesef.

Hocanın bu maçtaki oyuncu değişiklikleri tartışılır. Özellikle Fredy’nin oyundan çıkması konusunda camiada fikir ayrılığı olduğunu sosyal medyadaki paylaşımlardan sezinledim.

Ankaragücü mağlubiyeti, Sivasspor deplasmanından gelen 3 puanı götürdü. Önümüzdeki Galatasaray ve Alanyaspor maçları oldukça kritik. Ligin son düzlüğüne girilirken bu 2 maçtan toplam 3 puan çıkarmak bizi rahatlatacaktır. Sonrasındaki 8 maçta 6 puan, fikstür avantajımızın da olduğunu düşünürsek zor olmayacaktır. Takımımıza ve teknik ekibe desteğe devam.

Yazımın sonunda ayrı bir paragrafı 07 Gençlik için ayırmak istiyorum. Her maç üstüne daha da koyarak, daha da gür tezahürat yaparak, görsel olarak daha da kalabalıklaşarak yollarına devam ediyorlar. Ankaragücü maçında onları izlemek büyük bir zevkti benim için. Bir sonraki Alanyaspor maçında beklentileri daha da yükselttiler. Umarım bu şekilde sezon sonuna kadar devam edip, iç sahada rakiplere gerçek bir deplasman yaşatmaya devam ederler.