Hoop Beyler

Fahrettin Kayan yazdı…

Hoop Beyler
3 Mayıs 2021 08:58

Sürekli sakatlanan ya da saha içinde ayakta duramayacak hale gelen futbolcular…

Maç içinde attığı gole bile sevinmeyen, umursamaz biçimde oynayan oyuncular…

Eldeki kadronun darlığı ve kalitesi yüzünden hak verdiğimiz ama son haftalarda takımı zihinsel olarak toparlayamayan, ağırlığını koyamayan Ersun Hoca ve teknik ekip…

Kendi evinde üst üste kaybedilen 4. maç…

Son 17 maçta 2 galibiyet, onlarda Erzurumspor ve Kayserispor’a karşı…

Sezon başında yeri geldiğinde çokça eleştirdiğimiz Nuri’nin futbolu olmasa sahada neredeyse yokuz. Nuri sahada tam bir patron gibi, oyunu her alanda muhteşem yönlendiriyor.

Haftaya Trabzon deplasmanı, sonrasında BAY geçilecek hafta ve son hafta sana topuyla tüfeğiyle oynayacak Konyaspor maçı var.

Kupada finale kalmışken, ligde rahata ulaşman için sadece 1 galibiyete ihtiyacın varken, tünelin ucu ne kadar aydınlıksa, şu anda tünelin ucu o kadar karanlık!

Rakibin en etkili silahı Halil’di. Nitekim neredeyse her golde katkısı oldu. Rakibi hiç mi analiz etmediniz? Rakibe hiç mi önlem almadınız? Aldıysanız ve sahada bu kadar kötü uyguladıysanız o zaman durum daha vahim demektir.

Elindeki kumaş, savunma oyununa uygundu ve yaptığın mükemmel savunmayı herkes takdir etti. Ancak artık kaleye gelen her pozisyon gol oluyor. Ne savunma yapabiliyorsun ne gol atabiliyorsun.

Uzun zaman sonra bu kadar pozisyon bulduğun bir maçta her gelen topta gol yersen, ne yaparsan yap kazanamazsın.

Rakiplerine bak, düşme hattındaki diğer takımlara bak. Adamlar duran toplardan peynir ekmek gibi gol atıyor. Sen tam tersi, her topu rakip kaleciye dolduruyorsun. Hele maçın son 10 dakikası göz göre göre her topu kaleci ısındırır gibi İrfan Can’ın kucağına attınız.

Oyuncu değişiklerinden ve bu değişikliklerin zamanlamalarından hiçbir fayda göremedik. Sidney Sam oyuna girdikten sonra mağlup durumdayız. Taç atılacak, bekliyor. Sonra topu rakibe veriyor. Pozisyon nerede kaldı, haberi bile yok. Çünkü kafalar sahada değil.

Birilerinin bu takımı kendine getirmesi gerekiyor. Bunu yapacak başkan mı olur, Ersun Yanal mı olur ama birisinin “Hoop beyler” demesi gerekiyor.

Son 180 dakikaya girilirken altımızdaki takımlar kazanıyor. İyice ateş hattına yaklaşıyoruz. Bu iki maçtan bir galibiyet alamazsak, tek çözümümüz altımızdaki takımların kaybetmesi olacaktır. Aksi halde maalesef durum çok iç açıcı değil.