Heykeli Dikilecek

Sahada ne yaptığını bilen bir Antalyaspor ve yaşı 35 olmasına rağmen 20’lik genç gibi futbola aç bir Eto’o vardı …

Heykeli Dikilecek
3 Mayıs 2017 08:29

Trabzonspor’un bir gün önce Gençlerbirliği ile berabere kalması Antalyaspor için yeşeren bir umut olmuştu. Geçen haftaki yazımda “The End” diye TFF ve MHK için yazmıştım. Ama unuttuğum bir şey vardı, ilahi adalet. Cenab-ı Allah sahada mücadele eden herkesin hakkını verir. İnşallah bu sene de ilahi adalet hem TFF hem MHK’ye rağmen işleyecek. İlahi adaletin yanımızda olması dileğiyle, yolun sonu Avrupa olsun. Yeter ki TFF ve MHK taraf olmasın.

Sahada ne yaptığını bilen bir Antalyaspor ve yaşı 35 olmasına rağmen 20’lik genç gibi futbola aç bir Eto’o vardı. Rıza Hoca sol bekte haftalardır kötü oynayan Sakıb’ın yerine Motta ile başladı. İlk golde Motta’nın katkısı çok büyüktü. Antalyaspor Kulübü’nün ailevi sorunlarından ötürü gösterdiği hassasiyet azımsanmayacak bir destekti. Motta da bunun karşılığını sahada gösterdi.

Yönetim tesislerin bir yerine Eto’o’nun heykelini dikmesi gerekiyor. 35 yaşında bile 20’lik delikanlı gibi sahanın her noktasında görünüyor, koşuyor, üstündeki formaya ve taraftara saygı duyuyorsa Antalya’yı ve Antalyaspor’u benimsemiş bir adamın heykeli dikilir.

Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi yönetimin stadyumda Aile Tribünü yapması ve ailelere özel bilet fiyatı politikası izlemesi gerek. Ayrıca Milli Eğitim ile görüşülüp okullardan öğrencilerin Antalyaspor maçlarına getirilmesi ve Çocuk ve Okul Tribünleri oluşturulması gerekli.

Çekirdek kadromuz az çok belli. Gelecek sezon yapılacak nokta transferlerle hedefe ulaşacağımıza eminim. Yönetim kurulumuz İspanya, Fransa, Hollanda ve İtalya’da futbolcu avında olduğu duyumları geliyor kulağımıza. Eto’o’ya Uzakdoğu’dan transfer geldiği ise bir başka haber… Ben Eto’o’nun tutulmasından yanayım. Eğer ki transferde ismi geçen Balotelli transferi gerçekleştirilirse ve tutarsa gelecek sene şampiyonluğun en büyük adayı oluruz. Sezon bitmedi ama yaz sezonu bayağı hareketli geçeceğe benziyor. Biz de yazı bilgisayar başında, Google’da arama yaparak geçireceğiz gibi görünüyor.

Geçen hafta farklı mağlup olmamıza rağmen Adana deplasmanına giden arma sevdalılarına selam olsun. Skor taraftarı olmadıklarını gösterdiler.

Bu sabah Grup 1966 üyelerini taşıyan bir otobüsün deplasmanı dönüşünde kaza yapmış olduğunu öğrendim. Başta Grup 1966 olmak üzere tüm Antalyaspor camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca kazada kolunu kaybeden Şükrü Dayı’ya da acil şifalar dilerim.

Antalyaspor’a Başakşehir maçında başarılar dilerim.