Her Şeyin Üstüne Çekelim Bir Sünger

Yönetimiyle, futbolcusuyla ve taraftarıyla… Şimdi camia olarak tekrar kenetlenmenin zamanı. Yaptık, tekrar yapabiliriz…

Her Şeyin Üstüne Çekelim Bir Sünger
17 Ocak 2018 09:26

Yeni başkan, yeni yönetim ve yeni teknik direktör…

Kaosla girdiğimiz devre arasına bazı konularda arınmış ve sıfırlanmış olarak başlayacağız. Kongre biraz gergin geçse de genelde ılımlı bir hava esti. Bir anda sürpriz bir şekilde adaylığını açıklayan Cihan Bulut herkesi şaşırtmıştı. Tabi bunda Onursal Başkanımız Menderes Türel’in katkısı da fazla. Kongrede yeni başkanımızın ve yönetimimizin heyecanı gözünden okunuyordu. O havayı sezdim ve bu yönetimin takımımıza faydalı olacağını düşünüyorum, hissiyatım o yönde. Çiçeği burnunda başkanımız Cihan Bulut ve bazı yöneticilerimiz Antalyaspor camiasının içerisinden… Takımımızın sıkıntı yaşadığı bu dönemde doğru isimlerle yola çıktık, hayırlısı olsun.

Tam olarak başkan belli değilken o karışıklıkta mevcut yönetimin yaptığı teklifi ne olursa olsun kabul edip elini taşın altına koyan Hamza Hamzaoğlu’na da hoş geldin demek istiyorum. Kendisini Türk futbol camiasında tanımayan yoktur. Akhisarspor takımıyla teknik direktörlük kariyerinin zirvesine tırmanmaya başlayıp Galatasaray ile üç kupayla sezonu kapattığında ülkemizde kariyerinin zirvesine ulaştı. Böyle bir isme ihtiyacımız vardı doğru tercih. Cumartesi günü takımın antrenmanını izlemeye gittim. Hamza Hoca takıma ayrı bir hava katmış, takımda yüzler gülüyordu.

İkinci devreye perşembe günü Kayserispor kupa maçıyla başlayacağız. 3-1’in rövanşında gol yemeden iki gol atarsak tur atlayan taraf olacağız. Ben ilk devreden farklı bir Antalyaspor izleyeceğimizden eminim. Bu havayı izlediğim antrenmanda sezdim, umarım yanılmam. Yakaladığımız pozitif havayı sahaya yansıtırsak umduğumuz skora ulaşabiliriz. Her şey bitmiş değil.

Yönetimiyle, futbolcusuyla ve taraftarıyla… Şimdi camia olarak tekrar kenetlenmenin zamanı. Geçen sezon bu birlikteliğin bizi getirdiği noktayı gördük. Yaptık, tekrar yapabiliriz. O yüzden “her şeyin üstüne çekelim bir sünger” ve yeniden başlayalım.