Hedef Ankaragücü

Engin Erdem yazdı…

Hedef Ankaragücü
16 Aralık 2019 08:28

Her şeyden önce iç sahada ağır bir Trabzonspor mağlubiyetinin ardından Alanyaspor deplasmanında alınan bir puanın önemi büyük.

Olayı futbol olarak değerlendirdiğimiz zaman, bizden daha iyi daha kaliteli ve çok daha hazır bir takım Alanyaspor. Gelişmiş organizasyonlar ile ne zaman ne yapacağını bilen, iyi çalışmış bir takımdan alınan bir puanı yabana atmamak ve o puanı değerli görmek lazım.

Hava şartları iki takımı da zorladı fakat Antalyaspor’un bir tık daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bireysel değerlendirme yapmak pek doğru değil. Böyle havalarda ayakta kalan, yere sağlam basan her zaman avantajlıdır. Daha yoğun mücadele ile geçen, uzun top ve ikili mücadele ağırlıklı maçta risk almadan oynanan oyunun Antalyaspor’un işine yaradığı çok net. Alanyaspor ise bir türlü oyun kuramadı.

Ankaragücü maçı ilk yarının final maçı Antalyaspor için. Alınacak üç puanın yere daha sağlam basan, geleceğe daha olumlu bakabileceğimiz bir havayı getireceği kuşkusuz.

Tüm şehrin ve taraftarların asıl olması gereken ve üç puan için en olumlu havayı yaratması gereken maç Ankaragücü maçıdır.

Futbol şansı yanımızda olsun.