Hayırlı Mağlubiyet

Deplasmanda alınan bu mağlubiyetin Antalyaspor’da ayakları yere bastıracağını ve hataların telafisi için fırsat olacağını düşünüyorum…

Hayırlı Mağlubiyet
A+
A-
19 Eylül 2018 08:25

Bazı mağlubiyetler eğer teknik ekip ve futbolcular bundan ders çıkartırsa hayırlıdır. Ben de deplasmanda alınan bu mağlubiyetin Antalyaspor’da ayakları yere bastıracağını ve hataların telafisi için fırsat olacağını düşünüyorum.

Sene başında çoğunluğumuz bu deplasmana 0 puan yazmışızdır. Alınabilecek puan veya puanlar, ekstradan hanemize yazılacaktı ama maalesef olmadı. Burada üzücü olan konu alınan mağlubiyet değil, sahadaki silik futboldu. Takımın defans hattında ciddi problem var. Yediğimizden daha fazlasını attığımız için 7 puanımız var 5 maçta. Ama 5 maçta 12 gol yiyip ligin en fazla gol yiyen takımıysak, bazı işler yanlış gidiyor demektir. Öncelikle stoper hattında Diego’nun yanında Bahadır güven vermiyor maalesef. İleride daha iyi olacaktır bundan şüphe yok ama şu an için yetersiz. Oraya alternatifler düşünülmeli.

Yine sağ kanatta bu kadar çok alternatif varken Harun ısrarı hem oyuncuya hem de takıma zarar veriyor. Bu hafta Maicon-Barrada-Charles-Doukara’nın katılımıyla alternatifi çok daha fazla olan bir takım olacaktır hocanın elinde.

Alt taraflara yaklaşmamak adına Sivasspor maçı çok önemli. Kazanırsak 6 haftada 10 puan çok büyük başarı olur. Kaybetmezsek 8 puana ulaşırız ki bu da tatmin edici bir performans olur benim adıma.

Bu seneyi öyle veya böyle düşme hattının üstünde bitirebilmek öncelikli hedefimiz… Üstüne koyacağımız her puan, bizim için başarı olacaktır. Maçın günü ve saatini de göz önünde bulundurursak bu senenin en kalabalık maçı olacağını tahmin ediyorum.

Milli maç arasında da çimlerle ilgili düzenlemeler de yapıldı. Umarım daha iyi bir zeminde, iyi bir futbolla 3 puanı elde ederiz.