Harikayız

Maçın ilk dakikasından itibaren müthiş bir taktik uyguladık ve Rıza Hocanın taktiği çok güzel oturdu …

Harikayız
A+
A-
18 Ocak 2017 09:23

Gaziantep deplasmanından çok net bir skor ile döndük. Skoru geçtim, oyun olarak mükemmeldik. Sahanın her alanında oyunu daralttık. Maçın ilk dakikasından itibaren müthiş bir taktik uyguladık ve Rıza Hocanın taktiği çok güzel oturdu. Rakip Gaziantepspor 90 dakika boyunca sadece bir kez organize olabildi, o pozisyonda da Fornezzi rakibe izin vermedi.

Uzun yıllardır duran toplardan organize gol bulamayan bir Antalyaspor vardı. Bu sezon duran toplardaki organizasyonlarımız dillere destan olmaya başladı artık. Spor programlarında bolca gündeme geliyor. Sanırım Rıza Hocam bu işin üzerine çok düşüyor. Antremanlarda bolca çalışılan bir konu bu. Maç esnasında da maksimum verim geliyor sonuçta.

İki duran top sonrasında gelen iki gol bizi oldukça rahatlattı. Daha sonra oyunu soğutmaya başladık. Gaziantepspor oyunu hareketlendirmek istese de biz buna izin vermedik. Sahada bizim dediğimiz olunca çok rahat bir galibiyet geldi. Sahaya çıkan 11 gerçekten muazzam bir görev yaptı. Hatalı oyuncumuz neredeyse hiç yoktu. Ben Rıza Hocanın yeni transferlere az da olsa süre vermesini beklerdim açıkçası. Özellikle üçüncü golü bulduktan sonra keşke sahaya sürülseydi yeni oyuncularımız. Onların takıma adaptasyonu açısından da iyi olurdu diye düşünüyorum.

Rakibin gardı üçüncü golden sonra hatta Musa Nizam’ın kırmızı kartından sonra tamamen düştü. İşte bu dakikadan sonra dördüncü, beşinci, belki çok daha fazla golü bulabilirdik ama Antalyaspor’un büyüklüğünü gördü tüm ülke. Fazla atmak istemedik, bu açıkça belli oldu. Antalya tribününün büyüklüğü de bunun yanında geldi. Tribün stadının açılışını yapan Gaziantep halkına da büyüklüğünü gösterdi ve belli bir dakikadan sonra saygılı bir biçimde maç izlendi. İşte bu tribün adabı denilen bir olaydır ki bazı yeni yetme tribün grupları bunu asla bilemezler. Hele ki kendilerini “Anadolu’nun Hükümdarı” diye nitelendirenler asla bilemezler. Önce tribün adabını, daha sonra tribünü öğrenecekler.

Taraftarımız gerçekten sayı olarak yine çok iyiydi. Maç oynanırken de bolca sesleri geldi. Hepsinin ayaklarına sağlık. Taraftar takımla bütünleşince başarı da zaten kendiliğinden geliyor görüldüğü gibi.

Şimdi Osmanlıspor deplasmanına kavimler göçü yapma zamanı. Yenersek çok değişik şeyler olacak, demedi demeyin.

 

 

 

ETİKETLER: ,