Gereksiz Eleştiriler

Takım fizik olarak 90 dakikayı çıkaramıyor. 60. dakikadan sonra fizik olarak düşüş yaşıyoruz …

Gereksiz Eleştiriler
30 Ağustos 2017 07:56

Malatya’da kazanacağımız maçı hem beceriksizlik hem de şanssızlık yüzünden berabere bitirdik. Takım ilk devre güzel futbol oynadı. Yavaş yavaş istediğimiz seviyeye geliyoruz. İlk devre soyunma odasına 1-0’lık skorla girdik. İkinci golü bulduğumuz takdirde bu işi bitirecektik ama biraz beceriksizlik biraz da şanssızlık nedeniyle Eto’o ve Nasri’nin pozisyonları golle sonuçlanmadı.

Takım fizik olarak 90 dakikayı çıkaramıyor. 60. dakikadan sonra fizik olarak düşüş yaşıyoruz. Milli Takım arasında buna acilen çözüm bulunmalı. Bir de defansif anlamda takım eksik kalıyor, çok pozisyon veriyoruz. Buna da mutlaka bir çözüm bulunmalı. Galibiyet alamadığımız için Rıza Hoca asıp kesiliyor sosyal medyada. O gün Eto’o veya Nasri o pozisyonlardan birisini gol yapsa daha farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Ha evet, Rıza Hocanın hatası hiç mi yok? Elbette var. Mesela oyuna hamle konusunda eksik kalıyor. İlk üç haftada takımda en öne çıkan isim şüphesiz kalecimiz Ruud Boffin oldu. Özellikle iki haftadır yaptığı kurtarışlar sayesinde iki haftada iki puan kazandık diyebilirim. Yeni yıldızımız Samir Nasri takımla birlikte çıktığı üç antrenmanın ardından ilk maçında ilk golünü attı. Oynadığı futbolla ilerisi için güzel sinyaller verdi. Sezon başı kampında sakatlanan Menez, Galatasaray maçı ile sahalara dönüyor. Umarım en sağlam şekilde sahalara döner ve bir daha sakatlık yaşamaz.

Rıza Hoca’nın o çok beklediği Milli Takım arası geldi. Eksiklerimizi tamamlamak için iyi bir fırsat. Zorlu bir maç bekliyor bizi Galatasaray’a karşı. Ligin en formda ekibi olsa da “Biz Antalyasporuz“. Zevkli bir maç olacağı kesin.

Lütfen Rıza Hoca’ya gereksiz eleştiriler yapıp, yerden yere vurmayı bırakalım. Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi, sadece biraz sabır. Geçen sezon kulüp tarihi açısından önemli bir sezon geçirdikten sonra Rıza Hoca’nın biraz daha kredisi olduğunu düşünüyorum. Her şeyin bir zamanı var.