Gelen Geçen İçeride

Defans yapmayı çok iyi bilen bir hocanın takımına gerçekten hiç yakışmayan bir durum söz konusu…

Gelen Geçen İçeride
9 Nisan 2019 08:26

Türk futbol tarihinin en iyi defans oyuncuları arasında kesinlikle ilk 5 oyuncu arasında ismini sayacağımız Bülent Hocanın takımı, bu ligde maalesef en fazla gol yiyen ikinci takım durumunda. Yenildiğimiz maçların çoğunda da dağılıyoruz zaten. Yani defans yapmayı çok iyi bilen bir hocanın takımına gerçekten hiç yakışmayan bir durum söz konusu.

Bizim esas sorunumuz takım halinde savunma yapmayı bilmiyor oluşumuz zaten. Takımın ofansı çok hareketli. İlla  pozisyonlar buluyoruz. Süratli oyuncularımız ile rakip defansı her an sıkıntıya sokabiliyoruz. Teknik bir orta sahamız var. Ama konu defansa gelince maalesef ileride 1 atıyorsak geride 4-5 yediğinde bir anlam ifade etmiyor.

Bu yüzden takım halinde defans yapmayı çok iyi çalışmamız gerekiyor. Süper Lig en ufak bir hatayı kabul etmiyor artık. Rakip oyuncular anında cezayı kesiveriyor. Bizim takımımız da rakibin hatasını değerlendiriyor. Az hata yapan maçı kazanıyor.

Umarım bizim tribünden gördüğümüzü Bülent Hocam da görüyordur ve bu doğrultuda önlemlerini alacak şekilde takımı çalıştırıyordur. Yoksa bundan sonraki haftalar artık ölüm kalım maçlarına gebe olacak.