Geçmiş Olsun

Selin Antalya yazdı…

Geçmiş Olsun
27 Kasım 2019 09:29

Takım ilk yarıda adeta Gaziantep takımını sıkıştırmış, sürekli kaleye attığı şutlarla da bizleri ümitlendirmişti.

Bu kadar atak bir futbol, tek taraflı oyun, art arda gelen şutlar ama asla bunun skora yansımaması… İşte o zaman şunu soruyorsun kendine, “Bu takımda golcü var mı?” Tabi ki yok. Sen Mevlüt Erdinç’i, Doukara’yı, Eto’o’yu ve daha adını saymakla bitiremediğim nice değerli golcü isimleri kaybet, sonra da elindeki Aatıf ile kaçan gollere çıldır. Olmuyor işte, yönetimsel hatalar sonucu kaybedilen puanlar ile sadece geçmiş olsun diyor, teselli bulmaya çalışıyoruz.

Antalyaspor’dan son 5 maçtır evinde galibiyet alamayan en kötü takım olarak bahsediliyor ve kalan maçlarımız değerlendirildiğinde bu futbol ile galibiyete daha çok hasret kalacağımız söyleniyor.

Tomas zaten bana göre değişik bir kadro seçimi ile maça başladı. İlk yarıda oynaması gereken Nazım’ın attığı golde de muhteşem bir orta yapan Doğukan neden ikinci yarı oynadı? Bana göre maçın başından itibaren Nazım ile oynasalar skor daha farklı olabilirdi.

Amilton’a çok geçmiş olsun. Umarız sakatlığı ciddi değildir. Fakat doktorların uyarısına rağmen ısrarla oyunda kalma çalışmasının bedelini yediğimiz golle ağır ödedik.

Serdar Özkan ikinci yarı girerek oyuna hareket getirse de, ilk yarıda sakatlanıp çıkan Amilton’un dinamiğini, hızını, heyecanını getiremedi. Hücum anlamındaki oyun anlayışımız ve şut sayımız, ilk yarıya göre geriledi.

Başka bir tespitim ise özellikle ilk yarı attığımız şut sayısı çok olmasına rağmen, atılan şutların zayıf kalması nedeni ile gol olmamasıydı.

Charles ve Celustka’yı sahada hiç göremedim desem haksızlık etmiş olmam. Gustavo’nun beceriksizliğini gördükçe amatör takımda bile oynamaması gerekirken Antalyaspor’da ne işi var dedim. Tarık ve Aatıf’ın pas hataları, kalecinin üzerine ve dışarı attığı toplar ile girdiği gol pozisyonlarını kaçırarak bana göre vasat bir performans ortaya koydular.

Nazım, Ufuk, Amilton, Mukairu her türlü mücadelenin içinde yer aldı ve sahada çok etkili oldular. Nitekim Nazım’ın golü bizleri ümitlendirdi.

Golden sonra taraftarın desteği inanılmaz güzeldi. Ahenk ve ambiyans golden sonra çok değişti, güzelleşti. Galibiyet ile sonuçlanan bir skor olsa eminim taraftar ile futbolcular arasında muhteşem bir coşku olurdu. Fakat son dakika kaçırılan goller, Aatıf’ın son vuruşlarda etkili olamaması bizleri çıldırttı.

Önümüzde zorlu İstanbul deplasmanı var. Takım bu maçtan da mağlubiyet ile dönerse yönetime şimdiden geçmiş olsun.