Galibiyet Haftası

Bence bu maçta bu denli tansiyonun yükselmesinde sayın Fırat Aydınus ve yardımcılarının kararlarının etkisi büyüktü …

Galibiyet Haftası
5 Nisan 2017 07:54

Her ne kadar galibiyetle sonuçlanan bir maç izlesek de ortada maçın kalitesini düşüren bir hakem faciası vardı.

Kayserispor defansının yaptığı hatayı değerlendirip Eto’o’nun attığı gol ile 1-0 öne geçmiş olduk. Kayseri defansının yaptığı ikinci hatayı değerlendirmek isteyen El Kabir’in yerde kalması ile faulü veren Fırat Aydınus’a sinirlenen Erkan Kaş topu reklam panolarına doğru sertçe attı.  Bu dakikadan sonra ortalık karıştı ve Charles ile sözlü tartışmaya giren Erkan, Charles’in boğazına sarıldı. İkinci hakemin uyarısı ile kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Buraya kadar her şey normal gözüküyor olabilir. Ama bundan sonrası tam bir facia idi. Danilo’nun olaylarla ilgilisi olmamasına rağmen Danilo’ya sarı kart veren hakem Fırat Aydınus, Umut Bulut’un Charles’in üzerine yürümesi ve tartışmayı devam ettirmesi üzerine Umut Bulut’a sarı kart verirken yardımcısının uyarısı ile Danilo’ya verdiği sarı kartı iptal etti ve Charles’a iki sarı kart verip, oyuncumuzu oyundan attı. Fırat Aydınus tartışmayı Umut Bulut’un başlattığını görmedi diyelim. Yardımcı hakemler sahada ne yapıyordu? Olay bitmişken olayı devam ettiren adamı neden oyundan atmıyorsun?  Bu zamana kadar kaliteli maçlar yöneten Fırat Aydınus son dakika gol atmamış olsaydık 2 puanımızı yemiş olacaktı.

Hakem facialarından dolayı Kasımpaşa’da çok puan kaybettiğini söyleyen​ Rıza hocamız bu maçta da çok fazla yanlış karar olduğunu basın toplantısı sırasında söyledi. 41. Dakika da olaylar yüzünden maç durduğunda hakeme “Yanlış adamı attığını söyledim ne yapabilirim“diye tepki verdi. “Bana göre verilmeyen penaltı yüzde yüz penaltıydı. Charles’e verilen kart yanlıştı” dedi. Çalımbay hakemlere saygısının sonsuz olduğunu ama hakem facialarından dolayı çok puan kaybı yaşandığını belirtti.

Bence bu maçta bu denli tansiyonun yükselmesinde sayın Fırat Aydınus ve yardımcılarının kararlarının etkisi büyüktü.

Her şeye rağmen son dakika da El Kabir ile galibiyet golünü bulduk ve hakkımız olan galibiyeti aldık. Huzursuz geçen bir maç sonunda gülen taraf biz olduk.

Futbolun yanı sıra basketbol takımımız deplasmanda play off mücadelesinde Artvin’i yendi. Hentbolda kendi evimizde aldığımız galibiyet ile hafta sonumuz daha da güzelleşti. Öte yandan Antalyaspor Korumalı Futbol Takımı da güzel bir galibiyet aldı. Bu güzel sonuçlar için oyuncularımızı tebrik ediyor “Her branşta Antalyaspor” sözünü benimseyeceğimiz güzel günlerimiz olsun diyorum.

Bu haftalık bu kadar, kırmızı beyaz aşkla kalınız büyük Antalyaspor taraftarı. Sevdamız kadar güzel bir hafta sizinle olsun.

Sevdamız yüreğinizden, bestelerimiz dilinizden düşmesin.