Farklılaşma ve Nuri

Engin Erdem yazdı…

Farklılaşma ve Nuri
29 Nisan 2021 08:57

Doğru futbol diye bir şey yoktur. Aslında tek olay, sonuç. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde futbol takımlarının inandığı oynamak istediği bir sistem var. Keza Antalyaspor’un da öyle. Oyuncuların doğru uygulaması için verilen antrenmanlar, taraftarın maç sonu görmek isteyeceği iyi oyun ve galibiyet… Tüm hepsi birbiriyle ilişkili. Sonuç, doğrular bütünüyle kazanmaya varıyor. Kazanmak… Sadece kazanmak

Ersun Yanal’ın maç sonunda bu maç için “Onlara bugün bu şekilde oynamak” şeklinde devam eden bir cümlesi var. Cümleyi değerlendirirsem; bazen maça göre sistem değişimi ve inandığın doğrulardan uzaklaşmak gerekir. Risklidir fakat bazen daha önce uygulanmamış ufak değişiklikler farklılıklar çok şey kazandırır. Fatih Karagümrük maçı da öyle oldu. Ufak değişim, bizlere iyi futbol ve son dakika beraberliğini getirdi. Önemliydi ve değerliydi bu farklılaşma. İnanışa göre değil, kazanmaya göre yapılan minik farklılaşmalardı. İyi de oldu.

Nuri Şahin: Çoğu için alışkanlık dışı bir orta sahadır Nuri. Yere çok yatmayan, ikili mücadeleye girmeyen, atlamayan, zıplamayan fakat sol ayağıyla ve beyniyle müthiş iş yapan bir futbolcudur. Bu tür oyuncular, özel oyunculardır. Amilton’un golünde Fredy’ye attığı pas her babayiğidin harcı değildir. Hem de o dakikada… Aslında golü Nuri atmıştır attığı o pasla. Ersun Yanal ile beraber çok şey kattı takıma, önümüzdeki sezon da onunla devam edilmesi gerektiği düşünüyorum. 

Artık lig bitti, kupa gelsin.