Farkı Gördük

Himmet Güler yazdı…

Farkı Gördük
28 Ocak 2020 10:27

Takımın kimyasının nasıl değiştiğini her alanda gördük. Yeni transferlerin kimisi sahada olmamasına, 3 tane ilk 11 oynayan oyuncumuzun eksikliğine rağmen oyunun her alanında istediğimizi rakibe kabul ettirdik ve farklı skor geldi. İşte Antalyaspor bu! Olması gereken Antalyaspor bu!

Başkanından taraftarına, teknik direktöründen yedek kulübesine kadar tam bir bütünlük vardı. Maç sonu başkan sahaya indi. Aylar önce görmemiz gereken tabloydu bu. Bu taraftar yılmadı ve sonunda istediğini aldı.

Maçın henüz başında genç sağ bek oyuncumuz sarı kartı alınca acaba diye karamsarlığa düştük. Çünkü karşısında oynayan rakip oyuncu bu ligin en atletik yapıya sahip kanat oyuncularından birisi. Ama genç yaşına rağmen pozisyonları iyi okudu Bünyamin. Rakip ile girdiği ikili mücadelelerde de zamanlamayı iyi yaptı kalan dakikalarda. Sağ kanadın ofansında oynayan takım arkadaşları da yardıma gelip boş alan bırakmayınca, Denizlispor oldukça formsuz olan Olcay Şahan’ın yanı sıra göbekten gelmeye çalıştı. Göbeği de iyi kapatınca galibiyet kaçınılmaz oldu.

Bulduğumuzu atma konusunda oldukça beceriksizdik. Bu istatistiklerde de belliydi. Ligin en az gol atan takımlarından birisiydik. Jahovic transferi kendisini hemen belli etti. İlk pozisyonu kaçırdı ama ikinci pozisyonu usta işi bir bitiriş ile taçlandırdı. Hemen ardından Mukairu hemen hemen benzer bir pozisyonu gol yaptı ve fişi çekti. Son golde de Gustavo iyi bir pozisyon alınca skor tabelası 3 oldu.

Maalesef nasıl bir şansımız varsa ilk yarının son anlarında hakemin faul vermeye bile tenezzül etmediği bir pozisyonda Jahovic sakatlandı. Kafatasında 2 çatlak tespit edildi ve yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalacak. O formayı giydiğinde gözündeki hırsı, ilk yakaladığı pozisyonda golü kaçırdığı anda yüzündeki üzüntüyü gördüm. Golü bulduğu anda yaşadığı sevinç… Ne bileyim, ilk maçtan bu kadar bağlılık yaşamışken kötü oldu sakatlığı. Ama ben eminim ki çok daha kısa bir sürede sahaya çıkacak kendisi ve bizi coşturacak.

11 maçtır galibiyet yüzü görmeyen taraftar, deplasman tribünü biletlerini satışa çıktığı ilk yarım saat içinde bitirdi. Bakın bu çok önemli bir şeydir. Başka yerde göremezsiniz bunu kolay kolay. Bu inanmışlıktır. Takıma sırt vermektir. Takımı düştüğü bataktan tutup kaldırmaktır.

Denizli’de full bir deplasman tribünü vardı. 90 dakika boyunca müthiş bir destek vardı. Hepsinin emeklerine sağlık.