Eto’o, En Golcü İsim Olmak Üzere

Antalyaspor’un golcü oyuncusu Samuel Eto’o, kulüp tarihinin Süper Lig’deki en golcü ismi olmak üzere…

Eto’o, En Golcü İsim Olmak Üzere
3 Mayıs 2017 09:11

Antalyaspor’un golcü oyuncusu Samuel Eto’o, kulüp tarihinin Süper Lig’deki en golcü ismi olmak üzere.

Geçen hafta deplasmanda 5-2 kazanılan Adanaspor maçında hat-trick yaparak bu sezon ligdeki gol sayısını 14’e çıkaran Samuel Eto’o, ikinci sezonunu geçirdiği kırmızı beyazlı ekibimizle Süper Lig’de attığı toplam gol sayısında ise 34’e ulaştı. Samuel Eto’o, kalan 5 haftada 3 gol daha atması halinde şu anda 37 golle Tita’ya ait olan Antalyaspor’un en golcü futbolcusu unvanına ortak olacak, üzerine 1 gol daha ilave etmesi halinde ise toplamda 38 gole ulaşıp bu unvanın yeni sahibi konumuna gelecek.

Antalyaspor’da 5,5 sezon forma giyen Tita, bu süre içinde ligde 37 gol kaydetti. Antalyaspor’daki ikinci sezonunda 34 gole ulaşan Samuel Eto’o, geçen sezonu 20 golle kapatırken kırmızı beyazlı ekibimizin tarihinde bir sezonda en çok gol atan yabancı futbolcu unvanının da yeni sahibi olmuştu.

Antalyaspor’da, Eto’o’dan önce bir sezonda en çok gol atan yabancı futbolcu unvanı, 1997/1998 sezonunda 14 gol atan Andrea Kona’ya aitti. Eto’o, geçen sezon attığı 20 golle 18 yıl boyunca Kona’ya ait olan rekoru 6 gol fazlasıyla kırmıştı. Antalyaspor’un Süper Lig’deki tarihinde bir sezonda en çok gol atan futbolcu unvanı şu anda Fazlı Ulusal ve Samuel Eto’o’ya ait. Fazlı Ulusal da 1999/2000 sezonunu 20 golle tamamlamıştı.

Antalyaspor’un Süper Lig’deki tarihinde ilk kez bir futbolcu ikinci sezonunda 34 gole ulaştı. Tita, Antalyaspor forması altında Süper Lig’deki 37 golü 5,5 sezonda atmıştı. Antalyaspor’un tarihine geçen diğer golcü isimlerden Necati Ateş 2,5 sezonda 30, Fazlı Ulusal 2 sezonda 29, Lamine Diarra ise 3 sezonda 23 gol kaydetme başarısı gösterdi.