En Kötü Senaryo

Antalyaspor için en kötü senaryo yaşanıyor. Başkan Öztürk’ün kulübü yönetemediği ortada …

En Kötü Senaryo
29 Kasım 2017 07:55

Antalyaspor belki de son zamanların en kötü dönemlerini yaşıyor.

Bu kadar borç, lig tablosundaki durum, kulüp başkanının bırakıp gidecek olması… Doğru düzgün bir teknik direktör yok. Futbolcular desen hepsi maliyetli ama performansları düşük.

Bazı kişiler tarafından eleştiri yaptıkları için kötü niyetli ya da “Gültekinci” olarak tanımlanan insanların söyledikleri bir bir gerçekleşiyor. Buna rağmen Ali Şafak Öztürk’e bir operasyon yapıldığı gibi bir algı operasyonu yapılmaya çalışıyor.

Oysa ki adam kendi istedi olağanüstü genel kurul olmasını ve büyük ihtimalle aday olmayacağını açıklamaya getirdi işi. Dernek yönetimi Başkanın takımın başında kalmasını istediğini açıklamasına rağmen sanki Başkanı dernek istemiyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışıyor. Antalyaspor’u sevenlerin artık taraftara gerçekleri anlatması lazım.

Bu yapılan transferlerin neredeyse hepsi banka kredisiyle yapıldı. Nasri transferinin sadece Ali Şafak Öztürk’ün Eto’o kompleksi yüzünden yapıldığını herkes biliyor.

Bu kadar maliyetli transferler yapılmasına rağmen Antalyaspor Kulübü Derneği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Başkanın hep arkasında oldu ve kulübe destekte bulundular. Anlaşılan sayın Başkan işin içinden çıkamayacağını anladığı için olağanüstü kongreye gitmek istiyor. Kongre kararının alınmasına rağmen hiçbir başkan adayının çıkmaması da kulübün durumunun belirtilenden daha kötü olduğunu gösteriyor.

Nasri sadece bir kere mi ara pası atacak? Nasri 5 milyon Euro’dan fazla kazanıyor. Ama yürüyerek oynuyor. Sadece turizme katkısı olsun diye mi alındı, bilmiyorum. Doğal olarak diğer futbolcuların da oyuna bakışı değişiyor. 5 milyon Euro’nun ne kaç TL yaptığını hesaplamak bile baya zor. Bir teknik direktörümüz yok, teknik direktörlük yapmıyor. Başkanımız da yok.

Başkan Öztürk’ün golf sahalarının çim kalitesi harika. Ancak stadın zeminin hali ne ya! Futbolcular kumda değil çimde oynuyor. Yeşil olduğuna bakmayın. Böyle iş olmaz.

Antalyaspor için en kötü senaryo yaşanıyor. Başkan Öztürk’ün kulübü yönetemediği ortada. Yol yakınken bırakması en güzelidir. Hemen yeni bir yönetimin işe başlaması ve devre arası yapılacak transferlerle sezonu en kötü 7’nci sırada bitirmemiz gerekiyor. Yoksa batarız.