Eksik Olan “Takımdaşlık”

Önümüzdeki Bursaspor maçı bizim için yine bir final maçı olacak. Kasımpaşa maçında oynadığımız gibi oynarsak 3’lük oluruz …

Eksik Olan “Takımdaşlık”
A+
A-
25 Ekim 2017 07:50

İki haftalık mağlubiyet serisinin ardından Kasımpaşa müsabakasında futbolumuz tatmin etmese de çok önemli bir galibiyet aldık. Zira bir mağlubiyet durumunda ligde hiç istemediğimiz bir konumda olabilirdik.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bu takımın hedefi Avrupa kupalarına katılmak ise oynadığımız oyun hiç tatmin edici değil. Kümede kalalım yeter düşüncesindeysek, bu kadro öyle ya da böyle kümede kalmayı başarır.

Antalyaspor tarihinin en pahalı kadrosuna sahipken hedefinde Avrupa kupaları olduğunu kulüp yöneticilerimiz sezon başından itibaren söylüyorlar ama bu futbolla Avrupa hedefinin çok uzakta olduğunu söylemek gerekir. Bir kere takım oyununu oynayamıyoruz. Kaliteli futbolcularımız var ve bireysel becerileriyle rakip savunmayı zorluyorlar ama gol yollarında istediğimiz başarıyı sergileyemiyoruz.

Eto’o, Nasri, Menez ve Maicon kişisel becerileriyle pozisyona giriyorlar ama son adımı yapamıyoruz. Oynadığımız bütün maçlarda hatta eksik oynadıklarımız dahil olmak üzere topla oynamada üstün olan taraf biziz. Ama bu üstünlüğü skora yansıtamıyoruz. Kasımpaşa maçında da rakip on kişi kalmasına ve skor üstünlüğünü almamıza rağmen oyun kontrolünü bir türlü sağlayamadık.

Her an gol yiyebilecekmiş gibi taraftarın içi bir türlü rahat etmiyor. Bu sezon kalecilerimiz de büyük şansızlık yaşıyor. Hem Ferhat, hem de Boffin yedikleri gollerle maçlara adeta yenik başlamamıza neden oldular.

Kasımpaşa maçında Samuel Eto’o ve Deniz Kadah’ı ayrıca kutlamak lazım. İkisi de göstermiş oldukları mücadeleyle üç puanın alınmasında büyük rol oynadılar. Ama şu ek notu da yine belirtmek gerekiyor; Eto’o bu mücadeleyi her maç sergiliyor, yaşından gereği de güçsüz kalıyor. Bizim takım olarak Eto’o’nun bu gücünü ekonomik kullanmamız gerekiyor.

Kasımpaşa maçında oynadığımız oyun tatmin etmese de aldığımız galibiyetle üst sıralara çıkabildik. Ama bu galibiyet bizi yanıltmasın. Özellikle daha kaliteli takımlara karşı sıkıntı yaşayabiliriz. Örneğin önümüzdeki Bursaspor maçı bizim için yine bir final maçı olacak. Kasımpaşa maçında oynadığımız gibi oynarsak 3’lük oluruz.