Düşün Silkelen Devam Et

Engin Erdem yazdı…

Düşün Silkelen Devam Et
3 Mayıs 2021 08:59

Sezonun en rahat pozisyonuna girdiği bir karşılaşmayı geride bıraktı Antalyaspor, Göztepe karşısında. Bu kadar kolay pozisyona girilmesi oyuncular tarafından da şaşkınlıkla karşılanmış olacak ki, bir türlü final pası ve şutu yapılamadı; gol bulamadı Antalyaspor. Bir türlü üçüncü bölgede oynama şansı değerlendirilemedi.

Bu kadar dağınık hücum eden, bu kadar dağınık bir savunma görüntüsü veren, takım boyu çok uzun olan –bu durum Antalyaspor için kolay geçiş şansı yarattı– Göztepe karşısında mağlup olunması karşısında şaşkınlığımı koruyamıyorum. Pozisyonsuz yenen 3 golü mü yazayım? Kaleci, savunma hatalarını mı yazayım? Hücumda karar yanlışlarını mı yazayım? Her ne konuşursak her ne yazarsak yazalım üç puan geriye gelmeyecek. Antalyaspor silkinip tekrardan başlamalı. Bu kadar basit mağlup olmamalı Antalyaspor, hakikaten çok üzücü.

Daha önceki mağlubiyetlerde iş kazası tabirini kullanmıştım. Göztepe karşılaşması ise bile bile gidip duvara çarpma ile eş değer benim gözümde. Oyun ve taktik disiplinin çok önemli olduğunu savunan bir antrenör olarak, bu derece disiplinsiz isteksiz hücum ve savunma yapılmasına karşı acilen bir tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Yorgunluk, maç, seyahat temposu, sıcaklık gibi etkenlerin etkisini anlayabiliyorum fakat aynı durum diğer takımlarda da var.

Kısaca çok rahat kazanabileceği bir karşılaşmayı kaybederek geride bıraktı Antalyaspor. Önüne şapkanın konup düşünülmesi, geride kalan maçların ona göre oynanması ve planlanması lazım. Bu şekilde alınan mağlubiyetler hem taraftarı hem oyuncuyu hem de teknik ekibi düşürür.

Silkelen, düşün, devam et.