Doğru Yolda Tökezlemek

Engin Erdem yazdı…

Doğru Yolda Tökezlemek
21 Nisan 2021 07:56

Dünya üzerinde tüm iyi takımların teknik adamları, transfer sezonlarındaki hareketi severler. Düşündüğü sisteme göre oyuncu transfer edilmesi hoşlarına gider. Aynı zamanda da alternatifli oyuncu transferlerini isterler. Birbirini ikame edebilecek oyuncu grubu bulunsun ki, düşüncesi tüm sezon sahaya yansısın.

İyi düşüncelerin futbolda sahaya yansıması için oyuncu grubunun da sisteme uyumlu olması lazım. Antalyaspor’da önce savunmaya yardım edilmesi istenmemiş Serdar Gürler’den savunma yapmasını, bu zamana kadar aldığını ileri vuran Boffin’den de topla geriden topla oyun kurmasını istemek, hataya davetiye çıkarmak demektir.

Olma ihtimali düşük olanı istemek suç mu? Hata mı? Bunları uygulama güçlüğü yaşayan oyuncudan uygulamasını istemek doğru mu? Yanlış olandan mı devam etmeli, doğru yolda tökezleyip devam mı etmeli? İşte tam burada sabır devreye giriyor. Taraftar, sabretmeli. Doğru oynayan bir Antalyaspor geliyor. Geriden oyun kurmaya çalışan, bir bütün halinde savunma yapmaya çalışan iyi bir takım; günümüze yakın bir oyun kültürü bizleri bekliyor.

Transfer ile desteklenen, oyun kültürü oturmuş bir Antalyaspor için daha çok atlet oyuncu ve pozisyon bilgisi daha üst seviyede oyuncuların katılması gerekiyor. Atletik, koşan, ikili mücadele üstünlüğü olan Sivasspor ve Hatayspor gibi takımlara karşı cevap vermek, oyun olarak üstünlük sağlayacak kaliteli oyuncu grubundan geçiyor.