Devam

Himmet Güler yazdı…

Devam
15 Haziran 2020 08:58

Lige verilen aradan sonra işe kaldığımız yerden devam ettik. Rakip zorlu bir deplasman olan Beşiktaş’tı. Sergen Hocanın gelmesinden sonra Beşiktaş vitesi skor anlamında da oyun anlamında da yükseltmişti. Lakin maçlara verilen zorunlu aradan sonra, lig adeta yeniden başlayacaktı. Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi, taraftarın olmaması, verilen arada oyuncuların formlarının düşmesi, fiziksel anlamda düşüşlerin yaşanması muhtemeldi.

Takımımız kaldığı yerden devam ediyor. Kondisyon olsun, konsantre olma, fiziksel durumlar, her şey çok iyi. Bıraktığımız gibi bulduk takımı. İstatistiksel anlamda Beşiktaş baskın görünse de Tamer Hoca sahaya çok akıllı bir takım sürdü ve maksimum verim aldık bundan. Top genelde rakibin ayağında olsa da, sürekli yan pas ve geri pas yaptıkları için işimiz kolaylaştı. Ljajic girdikten sonra biraz kalemize geldiler ama sonuç değişmedi.

Son iki maçımız Sivas ve Beşiktaş ile olmasına rağmen bu iki maçtan 6 puan aldık. Harika sonuçlar bunlar. Bunlar hep devre arası transfer döneminde takıma katılan oyuncuların ne kadar verimli olduklarını da gösteriyor. Ofans hattımız zaten kısa sürede müthiş uyum sağladı. Defans hattımız da sağlam ve gününde olursa bu ligde önümüze gelen her takıma cehennemi yaşatabilecek bir takımız.

Sosyal medyada kupa ikinci maçı için genelde Antalyaspor açısından elendiğimiz yönünde görüş hakim. Ama bu takım eğer gerçekten o kupayı istiyorsa, oradan bu final biletini kapıp gelebilecek kapasitede. Bunu rakip de biliyor, biz de biliyoruz. Zira bizim hemen hemen her oyuncumuz gecenin yıldızı olabilecek kapasitede. Umarım Alanya deplasmanından final biletini alır döneriz ve takım taraftarından yoksun kaldığı şu günlerde, onlara büyük bir hediye vermiş olur. Zira biz gerçekten bunu çok istiyoruz.

ETİKETLER: ,