Deplasmanda Altın

Selin Antalya yazdı…

Deplasmanda Altın
2 Eylül 2019 09:54

Altın diyorum çünkü geçen hafta evimizde alınan Denizlispor mağlubiyeti bizler için kötü olmuştu. Üstüne Konyaspor gibi bir rakipten deplasmanda bir puan almak bence altın gibiydi.

Maç ise genel olarak ortada geçti. Takım kötü değildi. Nitekim maça güzel ve hızlı başladık. Bununla birlikte bireysel eksiklikler ve hatalar çok göze battı. Özellikle Aatıf’ın formsuzluğu ve takıma hala uyum sağlayamaması, takımı etkiledi. Doğukan’ın da ondan kalır yanı yoktu ve takımı çok düşürdüler

Maçın adamı Serdar Özkan olarak net belliydi. Onun dışında Mukairu’ya daha fazla şans verilmeliydi. Birkaç maç sonra daha iyi işler yapacağını ve farkını ortaya koyacağını düşünüyorum.

Charles hem çok iyi paslar yaptı hem de maç boyunca sahanın her alanında yer aldı.

Nazım bu maç ismini dolduracak kadar iyi bir performans sergilemedi. Zaman zaman maçtan düştü. Umarım eski formuna geri döner.

Bülent Hocanın Hakan Özmert gibi bir tecrübeyi bu maç da oynatmamasının takımı sıkıntıya soktuğunu hepimiz gördük. Kayserispor maçında Aatıf’ın yerine Hakan, Doğukan’ın yerine Mukairu ile başlarsa sonucun değişebileceği inancındayım.

Konya’ya giden taraftarımızın çoğu maçın 30. dakikasında içeri girdi, 22.00’da stattan ayrıldı, 22.50 civarında polis konvoyundan ayrılabildi. Bunun bana iyi niyetli bir davranış olduğunu kimse söyleyemez. Bununla birlikte maçın bitimine doğru taraftarımızın söylediği İzmir Marşı ise gerçekten çok etkileyiciydi.

Önümüzde uzun bir milli maç arası olacak. Takımın bu süreçte iyice oturacağını ve eksiklerini gidereceğini düşünüyorum. Kayseri maçına hem tribün hem takım olarak daha güçlü döneceğimize eminim.