Deplasman

Başarılı bir iç saha performansının yanında güzel bir deplasman karnesi Antalyaspor’un yaşayacağı güzel günlerin kapısını aralayacaktır…

Deplasman
7 Kasım 2018 08:25

Cumartesi günü deplasmanda Kasımpaşa’yı 2-1 yenip hanesine üç puanla birlikte lig üçüncülüğü ekleyen Antalyaspor, bu sezonki deplasman performansıyla dikkat çekiyor.

Korkulu rüyalarla geçen 2017-2018 sezonunun başlıca sorunlarından biri Antalyaspor’un deplasman fobisiydi. Lig sonunda toplanan 38 puanın sadece 13 puanı deplasmanda kazanılmıştı. Bu sezon ise daha 11.haftadan 12 puan kazanılmış durumda.

Geçen sezon sadece üç deplasman galibiyeti alan Antalyaspor, bu sezon ise şimdiden 4 galibiyeti cebine koymuş durumda. Bu durumun artıları ligdeki puan durumunda kendini hissettiriyor. 20 puanla haftayı üçüncü sırada kapatan Antalyaspor, taraftarının mutlu bir hafta yaşamasını sağlıyor.

Sadece kendi açısından değil, ligdeki diğer takımlar arasında da Antalyaspor’un deplasman performansına şuan için erişebilen takım görünmüyor. Spor Toto Süper Lig’de dış saha sonuçlarından oluşan puan durumunda Antalyaspor 4 galibiyet ve 12 puanla zirvede yer alıyor. En yakın rakibi ise 3 galibiyet ve 9 puanla Ankaragücü durumunda bulunuyor. Bu durum da Antalyaspor’un bu sezon değişen deplasman performansının açıkça görünen sonuçları arasında yer alıyor.

Başarılı bir iç saha performansının yanında güzel bir deplasman karnesi Antalyaspor’un yaşayacağı güzel günlerin kapısını aralayacaktır.

ETİKETLER: ,