Dalgalı Akdeniz

Fahrettin Kayan yazdı…

Dalgalı Akdeniz
21 Eylül 2020 07:59

Maça neredeyse 24 saat kalmıştı ki bir anda telefon çalmaya başladı. Haberlerin ardı arkası kesilmiyordu. Her çalan telefonda kötü haberler artıyor, takımdaki yeni tip koronavirüs vakalı sayısının yükseldikçe yükseldiği iddia ediliyordu. En son internete düşen 50 kişinin pozitif olduğu haberlerinin ardından panik ve endişe, bütün şehri ve ülkeyi dalga dalga sarmaya başladı.

Kimi maçın oynanıp oynanmama derdinde, kimi takımdaki yada kulüpteki eş dost akrabasını düşünmekte kimi de işin sadece felaket tellallığındaydı.

Bu süreçte ortaya atılan tezler, maç oynanır mı oynanmaz mı derken federasyonun pandemi ile ilgili hazırladığı kuralların ne kadar gereksiz olduğu ortaya çıktı. 11 oyuncu sahada ise 3 tane değiştirme hakkım varsa toplam 14 oyuncu ile maça ne olursa olsun çıkmak zorundasın. Yani kısacası kalan sağlar bizimdir.

Pozitif çıkan oyuncular 14 gün karantinada kalacak ve 2 hafta maça çıkamayacak. Kaçırılan maçlar ile düşen form düşüklüğü kimsenin umurunda değil. Önemli olan bu hafta oynandı mı yoksa oynanmadı mı…

Haberlerin ardı arkası kesilmiyor, polemikler ülke geneline yayılmışken Akdeniz dalgalandıkça dalgalanıyordu. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin olaya el atması ile yapılan 3. testlerde takımın tamamının negatif çıkması “Önce insan sağlığı” diyen herkesin yüreğine su serpti.

Bu kadar hengame ve karmaşa içinde zorlu İstanbul deplasmanına yola çıkan Antalyamız çok önemli 1 puanı kaptı. Belki 1 puandan fazlasını da alabilirdik ama bu ortam ve psikolojide kimse neden fazlası olmadı diye eleştiremez.

Geçen hafta sezon başı, bu hafta kaos derken takımı eleştirmemeye çalışıyoruz. Ancak takımda özellikle stoper buraya destek lazım diye avazı çıktığı kadar bağırıyor. Anlık kademe hataları ile pozisyon kaybetmelerin haricinde bu tandem bu kadar uzun maratonu kaldırmaz. Bu bölgeye acil takviye şart.

Eğer şartlar kulübün menfaatine oluşmuyorsa, gençlerden takviye olmazsa olmaz. Dokumanın çocuğu Doğukan, geçen haftanın çilingiri Bünyamin, bu haftanın İstanbul fatihi 18’lik Gökdeniz… Bizim bu gençlere inancımız tam. Gerekirse stoper takviyesi de genç olsun ama yürekli olsun. Biz yüreğimizle son nefese kadar destekleriz.

Hakem kararları tartışılır ama penaltı ve taç pozisyonuna müdahale etmeyen VAR konusunu konuşanlar, ilk yarıda Beşiktaş lehine önce pozisyonu oynatıp sonra ofsayt kaldıran yardımcı hakemin ikinci yarıda Antalyaspor’un net ofsayt olmayan pozisyonunu devam ettirmemesini de konuşsunlar. Eğer işlerine geliyorsa kayırmadan değil, yetersizliklerinden bahsetsinler. 

Bu haftanın özeti; bu kadar çalkantılı bir 24 saatin üstüne, uykusuz ve stresli geçen bir günün ardından deplasmandan alınan bu sonuç için emeği geçen herkesin alnından öpmek gerek. Bu yaşanılan 24 saat çok ama çok değerliydi. Travma dolu bir hafta sonundan sonra hepinize helal olsun.