Daha Yeni Başladık

Hatice Merve Korkmaz yazdı…

Daha Yeni Başladık
2 Eylül 2019 09:57

Bu köşe yazısı geçtiğimiz günlerde vefat eden, gerek içeride gerek deplasmanda bizleri yalnız bırakmayan büyük Antalyasporlu Yaşar Ekin abimize atfedilmiştir. Ailesine, sevenlerine ve büyük Antalyaspor camiasına sabır dilerim. Başımız sağ olsun.

Konya maçından bahsedecektim ama futbolcu eleştirisine girmeyecektim. İkisinden de vazgeçtim. Bu hafta çuvaldız önce biz taraftarlara!
Bundan bahsedip futbolcular üzerinde üçüncü haftadan olumsuz bir etki bırakmak istemiyorum. Daha lig yeni başlamışken bu kadar olumsuz yorumlar duymak beni üzüyor. Bu takım bizim, başka sevdamız yok, başka takımımız yok. Şu anda bu takımda olan kişilere asla sırt çevirmemeliyiz. Önümüzde iki haftalık milli maç arası olacak. O zaman toparlanacaklardır diye düşünüyorum.

Takıma yeni katılan futbolcuları eleştirip, sırt çevirmek yerine bizler, bu oyuncuların takıma alışıp alışmadıklarını gözlemledik mi?

Takım içerisinde futbolcularımız bir aile gibi mi?

Unutmayın bu takım en kötü halinde bile neler başarmıştı. Kötü oynayan için elbette eleştiri yapacağız lakin bunu yaparken kapıyı göstermeyeceğiz. Bu takımdaki oyunculara ne kadar sahip çıkarsak, takımı o kadar benimseyerek oynayacaklardır. Gelen giden zaten çok olmadı. Pek bir değişiklik yok. Transfer konusunda yönetimimiz bütçe el verdiği müddetçe, imkanlar doğrultusunda en iyi transferleri yapmaya çalıştılar. Bizler de armamızı taşıyan her futbolcuya sahip çıkıp, yanlış yaptığında dahi arkasında duracağız.

Bu takım eğrisiyle doğrusuyla bizim. Bizim bizden başka dostumuz da yok zaten. Taraftar, takım ve yönetim el ele olmalı ki karşımızda olan engelleri kolaylıkla geçebilelim.

Büyük Antalyasporlu, Kayserispor maçında göster gücünü! Topla arkadaşlarını, al aileni, gel maça. Biz ne kadar sahip çıkarsak, bir oluruz. Biz ne zaman tek ses olursak, sesimizi duyurabiliriz.

Kayserispor maçında birlik olalım, tribünlerimiz aynı anda beste girsin, aynı anda bitirsin. Baskıyı hissettirelim ve sahada 12 numara olarak yerimizi alalım.

Ayrıca deplasmana giden tüm taraftarımıza teşekkürler! Emeğiniz ve sevdanızın peşinden gittiğiniz onca kilometreler… Hakkınız ödenemez.

Bir de “Konya deplasmanına kadınlar gelmesin” diyen bir güruh var. Deplasmanlarda sürekli böyle yazan bir tayfa var. Baksanız her kadın cinayetinde, taciz ve tecavüz olayında ‘hayır‘ diyen insanlar ama ne hikmetse tribüne gelince kadınları yok sayıyorlar. Hatta ve hatta bir maç sonrası kazandıysak “tecavüz ettik” diyebiliyorlar. Ne garip değil mi? Dilimizi düzeltmeden bu yobazlaşmadan zor kurtuluruz efendiler. Kendinize gelin.

Kadın her alanda vardır. Var olmaya devam edecektir. Her şeye rağmen Konya deplasmanına giden canım kadınlarımızın alnından öperim. Bir kez daha boş konuşanlara gereken cevabı verdiğiniz için de teşekkür ederim. Ben nice kadın tanıdım ki bu tribünde delikanlı olarak geçinen bazı erkeklerden daha delikanlı.
Velhasılıkelam tribün, cinsiyet işi değildir!

Kırmızı-beyaz sevdayla kalın büyük Antalyaspor taraftarı. Sevdamız ve umutlarımız yüreğinizden düşmesin.