Daha İyisi Olmalı

Engin Erdem yazdı…

Daha İyisi Olmalı
01.02.2021
A+
A-

Süper Lig’de belki de en çok savunma hatası yapan takıma karşı sadece biri kafa vuruşu ve Sidney Sam’in golü haricinde pozisyon bulamadı Antalyaspor.

Savunma futbolu, topu rakibe bırakma güzel fakat bazen de oynamak gerekiyor. Antalyaspor, toplu oyunda 86 dakika boyunca bocaladı durdu. Ne savunmadan orta sahaya geçişler sağlandı ne de hücum da çoğunluk. Böyle olması belki planlar dahilindeydi fakat hesap çarşıya uymasa ne olacaktı?

Ersun Yanal’ın Hakan’ın sakatlanmasının ardından Bünyamin’i orta sahaya çekmesi ve Imeri’yi sağ bekte kullanmasını doğru bulmadım. Özellikle gol ihtiyacı varken orta sahada hareketlilik hedeflense de Antalyaspor’un çalışan kanadın bozulmasının bizi biraz frenlediğini düşünüyorum.

Özellikle hücum bölgesinde top tutabilen oyuncu gerekiyor Antalyaspor’a. Aynı zamanda savunma arkasına koşular yapabilecek bir oyuncu… Kazanmak, çoğu şeyi unutturuyor. Fakat eksiklikler görmezden gelemeyecek kadar ortada.

Dar kadrodan başka isimlerin çıkarılması gerekiyor. Hücum ve orta alan için transfer olmasa dahi heyecan uyandıracak, dinamizm aşılayacak isimlere şans verilmelidir.

Gidişat güzel fakat daha da iyisi olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.