Çok Önemli Hafta

Stadyumda gerçekten beklenen rakam yoktu. Önceden Antalya’da Bursa maçı olduğu gün hayat dururdu resmen …

Çok Önemli Hafta
24 Mayıs 2017 08:25

Bursaspor engelini çok zorlansak da 2-1 kazanarak 3 puan ile geçtik. Takım maçın bazı dönemlerinde oyundan düştü, defansif zaaflar açıkça kendini belli etti. Allah’tan rakip oyuncular şanssız günlerindeydi de 2. golü biz bulduk. Yediğimiz golde hata üzerine hata yaptık ve bu zincirin sonunda kalemizde golü gördük. Bu tarz hatalardan ders çıkarmaya başladığımız gün çok daha fazla şeyleri hedef yapan bir Antalyaspor olacak vitrinde.

Samuel Eto’o mükemmel bir oyuncu. Attığı goller hep jeneriklik. Bu hafta 2 gol daha attı ve takımı galibiyete taşıyan isim oldu kaptan. Tam bir takım kaptanı Eto’o. Attığı ikinci gol sanırım uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gol oldu. Rakipler için gerçekten bir kabus. Rakip takımlar Eto’o olduğu için kesinlikle defans kurgusunda değişikliğe gidiyorlardır, bu apaçık ortada zaten. Normal şartlarda başka takımlar ile oynayan bir takım, rakip Antalyaspor olunca bambaşka bir kurgu ile sahada oluyor. Zira Antalyaspor’da Eto’o gibi bir oyuncu var ve ne zaman nereden çıkacağı, çıktığında da ne yapacağı belli olmayan bir adam… Bir bakmışsınız size ceza kesilmiş bile.

Grup 1966 olarak Bursa maçında Güney Kale Arkası’nda 90 dakika inanılmaz bir destek verdik. Galibiyette payımız olduysa ne mutlu bize. Ama stadyumda gerçekten beklenen rakam yoktu. Önceden Antalya’da Bursa maçı olduğu gün hayat dururdu resmen. Bu maçta tribünden ziyade bir hedefimiz var ve çok önemli bir maç olmasına rağmen stayumun yarısı boştu. Çok üzücü gerçekten. Umarız Kasımpaşa deplasmanında galip geliriz ve ligi beşinci olarak bitirmeyi garantileriz.

Ama dediğim gibi taraftarın çok daha fazla destek olması gerekiyor Antalyaspor’a.