Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonası’nda Kürsüde

Ritmik Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’na katılan Antalyaspor cimnastik takımı kürsü ile İstanbul’dan ayrıldı.

Cimnastikçiler Türkiye Şampiyonası’nda Kürsüde
25 Mart 2024 13:01

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Ritmik Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası, Gençler ve Büyükler yaş kategorileri için 21-24 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Şampiyonaya katılan Antalyaspor cimnastik takımı kürsü alışkanlığını sürdürerek bir ikincilik bir de üçüncülük ile İstanbul’dan ayrıldı.

İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu’nda 25’in üzerinde kulübün toplam 85 sporcu ile katılım gösterdiği organizasyonun Büyükler klasmanında yarışan kırmızı beyazlı takımın cimnastikçileri Milana Rachenkova ve Yasemin Akhun topladıkları puanlarla ikinci sıraya yerleşerek gümüş madalya kazandılar.

Doğum yılları 2009 ve 2010 olan sporcuların mücadele ettiği Gençler kategorisinde yarışan Antalyasporlular Alisa Akhun, Vlada Skotenko ve Zehra İrem Göçer üçlüsü ise ortaya koydukları performans ile üçüncü sıraya yerleşerek kürsüye çıkma başarısını gösteren diğer cimnastikçiler oldular.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.