Cimnastik Takımı Mersin’deki Şampiyonaya Damga Vurdu

Ritmik Cimnastik takımı, Tiflis’ten sonra Mersin’e de başarılarıyla damga vurdu.

Cimnastik Takımı Mersin’deki Şampiyonaya Damga Vurdu
23 Kasım 2022 18:14

Antalyaspor cimnastik takımı, Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından 18-20 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenen Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Mersin’in Yenişehir ilçesinde bulunan Mersin Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona Kırmızı beyazlı takımın cimnastik sporcularının başarılar ile ayrıldığı Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen New Look Cup International 2022 ile eş zamanlı gerçekleşmesi sebebi ile ayrı bir öneme sahip oldu.

Şampiyonaya Alisa Akhun, Yasemin Akhun, Nilgün Sarıoğlu ve Elif Sarıoğlu kadrosu ile katılan Antalyaspor’da büyükler kategorisinde yarışan Nilgün Sarıoğlu çember, lobut ve kurdele aletinde üçüncü olurken, top aletinde ise ikinci oldu ve topladığı puanlarla genel klasmanda üçüncülüğe yerleşti.

Gençler kategorisinde yarışan Yasemin Akhun top aletinde sekizinci, lobut aletinde ise yedinci olurken; büyükler kategorisinde dörtlü finale çıkma başarısı gösteren Elif Sarıoğlu ise şampiyonayı final derecesi ile tamamlamış oldu.

Yıldızlar kategorisinde yarışan genç Antalyasporlu Alisa Akhun, kurdele aletinde ikinci olurken, genel klasmanda üçüncülüğe yerleşerek takımımızın kazandığı derecelere yenilerini ekleme başarısını gösterdi.