Charles ve Ufuk

Levent Sağlam yazdı…

Charles ve Ufuk
2 Eylül 2019 09:55

Denizlispor maçındaki saha içi dizilişimizle, Konyaspor maçındaki saha içi dizilişimiz aynıydı. Dörtlü savunma, 1 ön libero, yine önde Ufuk’un da dahil olduğu dörtlü hücum hattı, 1 santrafor. Ufuk hem Denizlispor hem de Konyaspor maçlarında öndeki dörtlü içinde yer alıyor. Göztepe maçında ise Charles ile birlikte ön liberoya daha yakındı.

Konyaspor, içeride kazanmak adına sahaya 4-4-2 sistemiyle çıktı. 

Bizim açımızdan 4-1-4-1 sisteminin anlamı şuydu; topu Konyaspor’a teslim etmek, biraz daha önde basıp kapmış olduğumuz toplarla hızlı ve de kalabalık şekilde atağa çıkmak. 

Buraya kadar kulağa hoş geliyor ama maçta gördük ki çıkarken kaptırdığımız toplar bize büyük sıkıntı oluşturdu.

Charles ilk yarıda çok yoruldu. 

İptal edilen golde Charles ile Milosevic, Konyaspor yarı sahasında omuz omuza pozisyondalar. Ayakta kalan Milosevic hızlı bir şekilde ceza sahamıza giriyor, 5 Antalyasporlu ve 2 Konyasporlu varken golü buluyorlar. Asisti yapan kim? Ufuk. Burada dikkat çekmek istediğim nokta şu; Ufuk zaten biliyor ceza sahası içinde topa o şekilde müdahale edilmeyeceğini ama oraya gelene dek sarf ettiği efor ortada.

Konyaspor’un birinci golünde ceza sahamız içinde 7 oyuncumuz var. Konyaspor’dan ise üç oyuncu var. Konyaspor’un ikinci golünde ise ceza sahasının dışında, o kadar kalabalık içinde o topu nasıl olur da asist yaparız, nasıl olur da bir stoper bu kadar dikkatsiz olur, anlamış değilim. 

Buradan şu çıkmasın lütfen, ben Ufuk’u da Bahadır’ı da beğenirim. Henüz gençler ve oyunlarının üzerine koyarak devam edecekler.

Bülent Hocam lige verilen aradan sonra umarım geçen sezon oynadığımız, özellikle deplasmanlarda iki ön liberolu sisteme geçer. Hatta iç sahada bile olur. Çünkü kadro derinliğimiz belli ve bu takımın bu sezon oynadığı üç maça da bakmak yeterli. Göztepe galibiyeti, Denizlispor yenilgisi, Konyaspor beraberliği.

Bence Charles ile Ufuk yan yana olmalı. Charles yalnız kalıyor.

Antalyaspor’da Roberto Carlos var da Celustka mı oynuyor? Celustka ne yapsın?

Bülent Hocanın yaptığı hamleler Denizlispor maçına göre daha iyiydi. Sadece belki biraz daha erken olabilirdi.

Lige verilen ara öncesinde deplasmanda alınan bir puan iyidir.