Çanlar Çalıyor

Fahrettin Kayan yazdı…

Çanlar Çalıyor
23 Eylül 2019 08:51

Daha ligin 5. haftasında bu başlığı atmak çok acı. Ancak geçen sezon biterken bunların yaşanacağını söylemiştik. Para yok, kadro yapılanmasını çok iyi yapmamız lazım dedik. Eldeki tek parayı Aatıf’a verip diğer sorunlu mevkileri göz ardı ettik.

Bülent Hoca ışık vermiyor. Kazansak bile sahadaki futbolumuz umut verici değil. Yeni sezona da bu şekilde başlarsak, sıkıntılı süreç bizi bekliyor dedik. Yönetim, hocayla hedeflerini bile ortak belirlemeden sezona yine Bülent Hocayla devam etti.

Kısacası plansız hareketlerimizin sonucunu çekiyoruz. Sizin yönetim, teknik direktör ve futbolcular olarak hedefleriniz bile aynı doğrultuda değilken nereye varmayı planlıyordunuz?

5 haftadır sahada ne oynadığı belli olmayan bir takım, anlamsız ilk on birler ve akla mantığa sığmayan oyuncu değişiklikleri… Haftalardır söylediğimiz ama sürekli üstü örtülen, kimsenin çözemediği problemimiz şu, bu takımda bir sıkıntı var. Ancak sıkıntı nereden kaynaklı, kimse konuşmuyor. Herkes kafasını kuma gömmüş durumda.

Bülent Hoca son derece formsuz. Kötü günlerde bile “iyi yoldayız” demekle gün kurtulmuyor hocam. Eğer takımdan ve oyuncu kalitenden memnun değilsen niye transfer döneminden beri sesin çıkmıyor? Bu işin sonunda bütün ihale senin üstüne kalıyor. Formsuzluğunla beraber hesap sana kesilecek. Çok az kaldı.

Nazım’ın VAR tarafından iptal edilen beraberlik golümüzde golü atan Nazım’ın ve birçok futbolcunun sevinme ya da mutlu olma adına hiçbir reaksiyon göstermemesi takımdaki sorunun en büyük göstergesidir.

Sezona böyle başlamanın sorumlusu kim?

* Gerekli takviyeleri yapmak yerine başka hesaplarla uğraşanlar mı ?

* Takımı hiç tanımıyormuş gibi davranan ve oyun anlamında yetersizim diye bağıran hoca mı?

– Yoksa geçen senelerin aksine mücadele, inanç ve birlikteliği göstermeyen futbolcular mı?

Aslında sorunun cevabını tüm Antalya biliyor.

Evet daha 5. haftadan takımın gidişatıyla ilgili çanlar çalıyor. Bir an önce kanamaya çözüm bulup tedaviye başlamazsak, iyileşme sürecini çok daha sancılı ve zor atlatacağız.

Sezon başı, daha 5. hafta geride kaldı demeyin. Eğer özgüvenimizi iyice kaybedersek ondan sonra neler olabileceğini geçmişten çok iyi biliyoruz. Geçen sezon sene başı topladığımız puanlarla bu sene bu ligdeyiz. Bunu kimse unutmasın!