Çalınan Puan Değil Emek

Fahrettin Kayan yazdı…

Çalınan Puan Değil Emek
4 Şubat 2021 08:56

Üstte gördüğünüz 5 resim, bu sezon haftalar boyunca yazdığım ve kimilerine göre “Don Kişotluk” yaptığım, can yakıcı, sinir bozucu Federasyonun ve hakemlerin rezaletinin özetidir.

Saçma sapan verilen kararlar, oyunun sonucuna direk etki eden düdükler… Emeği geçen herkese yazıklar olsun!

1. fotoğrafta nasıl faul var, şaşkınlık içindeyiz. Hadi faulü geçtim, hakemin tam görüş açısında ki bu pozisyon nasıl sarı kart oluyor? Pozisyonu görmedin diyelim, 2. fotoğraftaki oyuncunun yüzüne bile gelmeyen darbeye yüzünü tutup çırpınmasına aldandın diyeceğim ama Alper Ulusoy pozisyonu kameralardan bile daha net açıdan görüyor. Niyetini bu yüzden sorgularım.

3. görselde net dirsek geliyor ki maç sonu Hakan Özmert’in hali, 4. görselde şişlik kabak gibi!

5. görseli konuşmaya gerek bile yok ama size göre oyna devam… Her şey normal… Kısaca özet, kapkara bir gece!

En çok konuşulan konu, bu pozisyonlarda VAR niye devreye girmiyor? Özellikle kırmızı kart pozisyonunda TV başında ne seyrediyordunuz acaba? VAR protokolünde görev alanıydı değildi tartışmaları bitmek bilmiyor. Allah aşkına bu protokolü kim belirledi ve nerede yazıyor! Yazılı olarak konmuş kurallar herkese aynıdır ama her maçta o kadar farklı uyguluyorsunuz ki, neye bakar neye bakmazsınız herkesin feleği şaştı.

Burada konu Beşiktaş ya da başka takım değil. Erzurum deplasmanından sonra her alanda söylediğim konu; bugün bana yarın sana, sürekli can yakılıyor. Takım fark etmeksizin bu adaletsizliği konuşmazsanız, bir gün bu hesap size de gelecek. O zaman kimse çıkıp feryat etmeyecek.

Verdiğiniz bir karar ya da sadece çalınan bir düdük değil, onlarca insanın günlerce harcadığı emek, alın teri…

Ali Şafak Öztürk’ün maçtan sonra “Artık konuşabiliriz” tweetinde yazdıklarına sonuna kadar katılsam da başkan görevdeyken defalarca bu takımın hakkını yedirmemesini, çıkıp konuşması gerektiğini, takımı savunmasını söyledik ama yapmadınız. Keşke bu açıklamaları o zaman görevdeyken bağıra bağıra yapsaydınız.

Ersun Hocanın sahaya sürdüğü ilk 11, görenleri şaşkına çevirse de rakibi o kadar iyi analiz etmiş ki en büyük silahları olan kanatları kilitledi. Geçen hafta söylediğim gibi, forvet yokluğunda görev alıp şans bulan oyuncu bizim için şans da olabilir sözü gerçeğe döndü. Gökdeniz forvete geçti. Haftalardır eldeki forvetlerin hepsinden daha iyisini yaptı. Helal olsun sana!

Maç boyu mükemmele yakın yaptığımız savunmada tek hatamız, duran topta defansın içeriye fazla gömülmesiydi. Nitekim golü de tek hatamızda yedik. Ama bunu da o andaki saçma kartın verdiği konsantrasyon kaybına bağlıyorum.

Ersun Hoca bu sezon en büyük şansımızdır. Eldeki malzemeyle bir şef gibi döktürüyor. Takım da ona o kadar inanmış durumda ki yaptıkları işten keyif alıyorlar ve istediğimiz sonucu alabiliyoruz.

Umarım saha dışı konular da bir an önce netleşir ve bu takımın ahengi bozulmaz. Böyle bir durumda bize karada ölüm yok.