Çalımbay’dan Menez ve Casillas Açıklaması

Rıza Çalımbay’dan Menez ve Casillas açıklaması…

Çalımbay’dan Menez ve Casillas Açıklaması
12 Haziran 2017 20:24

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’a Antalyaspor’da son günlerde yaşanan transfer gelişmeleri ve yeni sezon hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırmızı beyazlı ekibimizin gündem yaratan transferi Jeremy Menez hakkında konuşan Çalımbay, “Jeremy Menez’i izlememize gerek yok. Zaten bilinen bir oyuncuydu. Çok çok özellikleri olan bir oyuncu. Uyum sürecini hızlı bir şekilde atlatırsa çok faydalı olacaktır. Bizim çok istediğimiz bir transferdi. Hayırlısı olur umarım. Biz oyuncuyu her konuda inceledik. Mutlaka gözlemleyerek alıyoruz. Her an oyunun kaderini değiştirecek bir oyuncu. Bizim de o yönde bir eksikliğimiz vardı. Kendisi de çok heyecanlı. Merakla bekliyor Antalyaspor’da oynamayı” diye konuştu.

Antalyaspor’un transfer politikası hakkında açıklamada bulunan tecrübeli çalıştırıcı, “Aydın Karabulut ile anlaşma sağladık. Salih Dursun’u tüm haklarıyla aldık. Bu sezon başarılı bir performans gösterdi kendisi. Önümüzdeki sezonda bizimle birlikte olacak.  Tahminen 3 oyuncu daha alacağız. Sayı değişebilir ama genel anlamda 3-4 transfer yapmayı planlıyoruz.  Kalecimiz Ferhat’tan çok memnunuz. Ama bir kaleci daha almayı planlıyoruz. Iker Casillas ile herhangi bir görüşmemiz olmadı. Bu nedenle bu oyuncuyla ilgilenmiyoruz ama gündemimizde başka kaleci transferleri de var” dedi.

Geçtiğimiz birkaç kritik maç oynadıklarını hatırlatan Rıza Çalımbay, “Onları kaybetmeseydik bu sene Avrupa’da yer alabilirdik. Bu sezonki amacımız daha iyi yerlere gelmek. Transferlerde de çok iyi çalışıyoruz. Sürekli alternatifli gidiyoruz. 1. transferin yanında 2. transferi de düşünüyoruz” şeklinde konuştu.