Çalımbay: “En İyisini Yapmaya Çalışacağız”

Antalyaspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, Çaykur Rizespor karşılaşmasının hazırlıkları kapsamında iki günlük kamp için geldikleri Belek’te açıklamalarda bulundu…

Çalımbay: “En İyisini Yapmaya Çalışacağız”
A+
A-
12 Ekim 2016 09:39

Antalyaspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, Çaykur Rizespor karşılaşmasının hazırlıkları kapsamında iki günlük kamp için geldikleri Belek’te açıklamalarda bulundu.

Antalyaspor’un tekrar eski seviyeye dönmesi için biraz uğraşmaları gerektiğini söyleyen Çalımbay, “En büyük şansızlığımız zamanımız yok. Onun için bu kısa sürede en iyisini yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

İki grup halinde yapılan ısınma hareketlerinin ardından yapılan çift kale maçla sona eren antrenmana, hafif sakatlıkları bulunan Mbilla ile Danilo katılmadı. İki futbolcu takımdan ayrı koşu yaptı.

Antrenmanı Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün babası iş adamı Fikret Öztürk ile yönetim kurulu üyesi Salih Peker de izledi.

Antalyaspor’un yüzeysel olarak tanıdığı bir takım olduğunu belirten Rıza Çalımbay, oyuncuları daha yakından tanımak için takımı iki günlük bir kampa aldıklarını kaydetti.

Kampta dört tane antrenman yaptıklarını aktaran Çalımbay, “Arkadaşların özelliklerini görmek için uğraştık. Biz yeni bir takımız. İlk maçlarda biraz zorlanabiliriz. Çaykur Rizespor maçını mutlaka kazanmamız gerekiyor. Antalyaspor, bir şansızlık yaşamıştır. Buna son vermek için bütün gayreti göstereceğiz. Oyuncularımı çok iyi bir duruma getirmeye çalışıyoruz. Önümüzde 5-6 günümüz var.” dedi.

Puan cetvelinde üst noktalarda olabilmek için çok daha iyi mücadele etmeleri gerektiğini söyleyen Antalyaspor Teknik Direktörü, tüm oyuncuların kapasitesinin üstüne çıkması durumunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını ifade etti.

Antalyaspor’un ligde 6 maç oynadığını ve bunların dördünün kendi sahasında olduğunu hatırlatan Rıza Çalımbay,”Burada bir maç kazanamamak hiç iyi değil. Bunların sebeplerini araştırıyoruz ve çoğunu öğrendik. Antalyaspor’un tekrar eski seviyeye dönmesi için biraz uğraşmamız gerekiyor. En büyük şansızlığımız zamanımız yok. Onun için bu kısa sürede en iyisini yapmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.