Büyük Final

O yüzden bu maç tüm şehir kenetlenmeli, bütün küslükler sezon sonuna kadar askıya alınmalı, kol kırılıp yen içinde kalmalı…

Büyük Final
11 Nisan 2018 08:57

Bu haftaki yazıma başlamadan önce geçtiğimiz hafta içinde görevinden istifa ettiği haberini aldığım sevgili Nevres Çavuşoğlu’na teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Değerli meslektaşımın (kendisi de benim gibi bir Makine Mühendisi) eski başkanımız Sayın Ali Şafak Öztürk’ün hayali olan “24 saat canlı stadyum” projesi için çabalarını, dükkanların düzenlenmesi, bakımları, locaların düzenlenmesi, deplasman tribününün yerinin değiştirilmesi gibi birçok iş başta olmak üzere stadyumumuzda ve tesislerimizde yaptığı yenilik ve düzenlemeler için Antalyaspor taraftarı kimliğimle kendisine teşekkür etmek istiyorum. Nevres Bey’e bundan sonraki iş hayatında başarılar diliyorum.

Geldik ligin final maçına… Her takım bulunduğu pozisyona göre ligde bir veya daha fazla final maçı oynar. Sezonun sonu yaklaştığında bu maçlar kendilerini belli eder. Bizim için hem fikir hem jeopolitik hem sportif hem fikstürel açıdan final maçı geldi çattı. “Düşman” kelimesinin en net yakıştığı rakibimiz ve hain kelimesinin en açık tanımı olan futbolcusuna karşı bir intikam, bir son darbe maçına çıkacağız. Bu maçı kazanmak zorundayız.

Çıkacağımız maçtan sonraki fikstürümüze geçen haftaki yazımda değinmiştim. Gerçekten çok zor maçlar var önümüzde, galibiyeti geçtim puan aslanın ağzında artık. O yüzden bu maç tüm şehir kenetlenmeli, bütün küslükler sezon sonuna kadar askıya alınmalı, kol kırılıp yen içinde kalmalı. Çünkü renktaşlarım, başka Antalyaspor yok! Gaza gelinip fahri hemşerilik verilmiş sadakatsiz haine de bunu açık ve net bir şekilde göstermemiz gerekiyor. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan oyuncularımızı arayıp kafalarını karıştırmaya çalışacak kadar şereften yoksun bu karaktere bir ders vermemiz gerekiyor. Bu andan itibaren söylenecek hiçbir sözün kifayeti yok, ainesi iş olacak takımımızın. Ve açıkça belirtmek isterim ki bu maçta canını dişine takmayan, tekmeye kafa uzatmayacak, tam motivasyonunu ve hırsını sahaya yansıtmayacak kim varsa o futbolcu müsvettesi kadar haindir benim gözümde. Antalyaspor’a ihanete asla müsamaha göstermem, kimsenin de göstermesini tavsiye etmem. Bu da böyle biline.

Bu maç için fazla söze gerek yok. Herkes gerekli olan şeylerin neler olduğunun farkında. Bunun en başında yönetiminden taraftarına, futbolcusundan personeline, gelmiş geçmiş kim varsa kenetlenmek. Antalyaspor’u sevenlerin bir araya geldiği bir zafer günü olması dileğiyle! Pazar günü saat 16.00’da herkesi stadyuma bekliyorum.

#KenetlenAntalyasporlu
#BizAntalyasporuz
#SadeceAntalyaspor