Bunun Adı Kaos

Selin Antalya yazdı…

Bunun Adı Kaos
30 Aralık 2019 08:23

Ligin ilk yarısını sondan 3. olarak kapattık. Galatasaray maçı ile yazacaklarım haftalardır yazdıklarımla aynı olacağı için bu hafta maçı değil, takımın geneli ile hocayı ve en önemlisi yönetimi yazayım istedim.

Şöyle ufak bir nostalji yaparak, buralara nasıl geldiğimizi hep beraber bakalım. Bülent Hoca ile başlıyoruz lige. Daha ilk açıklaması ile veriyor bütün mesajı “Ligde kalmak bizim ilk hedefimiz” diye. Sonra neler mi oluyor; üst üste alınan mağlubiyetler, beraberlikler, ardı ardası gelmez saçma açıklamalar ve en son Gençlerbirliği maçının ardından kendisi ile yollar ayrılıyor.

Buraya kadar Bülent Hoca hep ön planda ve o süreç boyunca sayısız oyuncu tercihlerindeki hataları, bireysel hataları ve açıklamaları ile hep suçlu durumunda. Fakat Bülent Hoca giderken fark edilmeyen şey ise bu takımın başkanı, yönetimi, futbolcuları yani TAKIMIN nerede hata yaptığıydı.

İşte şimdi başlıyoruz. Ali Şafak Başkan haftalardır maçlara gitmedi. Sürekli hakkında çeşitli ameliyatlar olduğuna dair gerçekçi olmayan haberler geldi. Dedikodular aldı başını yürüdü. Taraflar olmaya başladı. Taraftarlar bölündü. Ama tuhaf olan şey, başkan hala bunlara karşı yoktu. Yani yumruğunu masaya vuran, zamanında Fikret Orman’a kafa tutan başkanımızdan herhangi bir ses gelmiyordu. Endişelendik. Takımın başına getirilen ve yardımcı bile yapmayacağınız teknik adam ile kaos büyümeye başladı. Artık takım denen bir olgu kalmamıştı.

Artık bireysel hatalar yerine takım olarak hatalar yapmaya başladık. Her kafadan bir ses çıkıyor ve futbolcular takımı yönetiyordu. Bu da kaosun büyümesine yol açtı. Geldiğimiz noktada teknik adam gece barlarda eğlendi, futbolcular alemde, başkan ameliyat oldu haberleri ile önlenemez bir dedikodu kazanıyla beraber çöküş başladı.

Burada beklenen, artık başkanın yumruğunu masaya koymasıdır. Gidecek isimler belli, yapılacaklar belli. Paramız yoksa, transfer yapamıyorsak, kesin düşeceğimiz belliyse bu adamlara milyon vermeyelim. Gençlere fırsat verelim ve seneye önümüze bakalım.

Eğer “devam” diyorsak, “yıkılmadık” diyorsak, o zaman haydi başkan! Gerekeni yap artık.