Bu Seyrin Zevkini Çıkaralım

Ramazan Özaylı yazdı…

Bu Seyrin Zevkini Çıkaralım
4 Nisan 2022 10:56

Matematiksel olarak ligi bitirmiş bulunuyoruz. Hepimize geçmiş olsun. Sıkıntılarla dolu bir sezon başlangıcımız olsa da gerçekten bu kulübün menfaatini düşünen insanlar sayesinde keyif dolu bir sezon sonu bizi bekliyor.

Fikstüre ve üstümüzdekilerle olan puan farkına baktığımızda çok farklı istekler içine girmemiz normal. Teknik ekibin de bahsettiğim bu durumun farkında olduğuna emin olabilirsiniz. Altay maçı sonrası teknik sorumlu Alfons Groenendijk’in “Şu anda 44 puan yeterli gözükebilir ama bizim taraftarımıza ve şehre daha fazlasını yaşatma düşüncemiz var. Bunun için savaşmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyorum” açıklaması bunu kanıtlar nitelikte.

Hal böyle ve teknik ekip, futbolcu grubuna bu durumu hissettirip baskıyı arttırırken, bizlerin daha sakin kalıp özellikle sosyal medya üzerindeki söylemlerimizde ekibe ekstra baskı yaratacak şekilde davranmamamız gerekiyor.

Takımımız futbolunu oynuyor, rotasından sapmadan devam ediyor. Bu seyrin zevkini çıkaralım, varacağımız liman da bu seyrin bonusu olsun.

Nuri Şahin ve teknik ekibin sihirli eli Haji Wright’a da dokunmuş ve karşılığını almış görünüyor. 1 gol,1 asist ile galibiyeti getiren ayak olurken, Altay’ın attığı penaltının yerini bile bildi.

Üst üste alınan sportif başarılar ve Aziz Çetin’in Antalyaspor için aşındırdığı her kapı, kentte takıma olan ilgiyi arttırmış ve bir sinerji yakalanmıştır. Türk futbolunda Antalya’nın tanınmış siması sayın İlhami Kaplan, geçtiğimiz hafta Antalyaspor’un 3 başkanını ve Nuri Şahin’i KONYSİAD’ın toplantısında bir araya getirdi. Bugüne kadar görülen en kalabalık katılımın olduğu söylenmekte. İlhami Hocama Antalyaspor için organize ettiği bu birleştirici hareketinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Şehir olarak bir bütünlük sağlarsak, başarı hep bizimle birlikte olur.

Her zaman bu bütünlükten ve yaratılan sinerjiden memnun olmayan bir cenah oldu, olmaya devam edecektir. Genelde fark edilmediklerini düşünürler fakat  yanılıyorlar. Hepsi fark ediliyor ve  hepsi duyuluyor. Rahmetli kurucumuz Atilla Vehbi Konuk’un da dediği gibi, “Antalyaspor öyle koftiden değil, gönülden sevilmeli

Artık haydi maça demeyi zül sayarım. Hatay maçında görüşmek üzere!