Bu Şehrin Çocukları

Ramazan Özaylı yazdı…

Bu Şehrin Çocukları
22 Mart 2022 12:25

Giresun maçından önce U13 takımımızın Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dubai Cup’a katılmasından bahsetmek istiyorum.

Her konuşmasında Antalyaspor’un geleceğinin bu şehrin çocukları ile var olacağını dile getiren Aziz Çetin, bu işi lafta bırakmayarak Uluslararası Dış İlişkiler departmanını faaliyete geçirdi ve bu departmanın ilke meyvesi olarak Dubai Cup’a 13 yaş altı çocuklarımızı gönderdik.

13 takımlı bu turnuvada AC Milan, Barcelona, Celta Vigo, Porto, PSV Eindhoven gibi Avrupa’nın üst düzey kulüpleri ile mücadele etti bu şehrin 13 yaş altı çocukları.

Johan Cruyff Futbol Akademisi ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde de nisan ayında İspanya’da bir başka turnuvaya daha katılacağız alt kategorilerde.

Türkiye’den hangi takımın alt kategoriler de böyle organizasyonları var? Yapılan bu hamleler, Antalyaspor alt yapısına olan ilginin artmasına ve cazibe merkezi olmasına gidebilir. Antalyaspor alt yapısı, Avrupalı takımlarla entegre bir şekilde gelişimini sürdürürse, bu şehir çok farklı lezzetlerde meyveler yiyebilir.

Öte yandan Atatürk Parkının işletmesinin Antalyaspor’a verilmesi, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in imzaladığı Feslikan Antalyaspor Tesisleri projesi gibi projelerle  alt yapıdan tutun, sabit öz gelir kaynağına kadar yapılması gereken ne varsa yapılmaya çalışılıyor.

18 yaş altı taraftarların maça girişlerinin ücretsiz yapılması, Elmalı’dan daha önce stadı görmemiş miniklerin maça getirilmesi gibi çok güzel adımlar atan Antalyaspor yönetimi sayesinde ilk defa bu kadar çok çocuk gördüm stadımızda. Takımı ve stadı şehir ile bütünleştirmeye, Antalyaspor’un bu şehrin marka merkezi olduğunu öne çıkarmaya devam ediyor başkanımız Aziz Çetin.

Bütün stat karnaval havasında idi çocuklarla birlikte. Aidiyet duygusunun tam aşılanacağı yaşlardaki çocuklarımızı stada çekmek ve Antalyaspor ile buluşturmak için kim ne fayda sağlıyorsa hepsine teşekkür etmek gerekir.

İlk 45 dakikada topa daha fazla hakim olan Giresunspor sanki ev sahibi takımmış havası verirken, Antalyaspor deplasmanda oynuyormuş gibi bir tablo çizdi. Takımın sahada böyle bir görüntü vermesini Nuri Şahin’in hamlesi olarak görüyorum.

Hakan Keleş, orta sahada Flavio gibi bir eksiği varken Antalyaspor deplasmanında topla bu kadar çok oynayacağını düşünmemiştir.

Nuri Şahin 60.dakikaya kadar topu Giresunspor’un oynamasına müsaade edip, orta sahada alan paylaşımını kusursuz yapıp Giresunsporlu futbolcuları kanatlardan atak yapmaya itti. Yapılan bu hamleler ile rakibi haddinden fazla yoran Nuri Şahin 60.dakikadan sonra yaptığı hamlelerle tabiri caizse gaz açarak yorgun Giresun orta sahasını daha rahat geçti ve net skorla 3 puanın sahibi oldu.

Antalyaspor artık özgüveni yerinde, ne yaptığını bilen bir duruşa sahip. Bugün sahada kötü oynansa da maçı kazanabilecek, ani toplarla kale önüne gelebilecek bir takım gördüm. Kaliteli ayaklarımız sayesinde rakip yarı sahada neredeyse her duran topumuz tehlike yaratmaya başladı.

Oynadığımız güzel futbolun meyvelerini almaya başladık ve Doğukan’ı A Milli Takıma yolcu ediyoruz. Milli yolculuk öncesi şık bir gol ile selamladı hepimizi. Yolun açık olsun Doğukan, yürekten başarılar dilerim.

Lig sıralamasında artık en rahat durumdaki takımlardan biriyiz, oynadığımız oyun ortada. Rakipler artık Antalyaspor’un iç saha ya da deplasman fark etmeksizin tehlikeli olduğunun farkında.

Stadımız güzel sayılabilecek bir doluluğu yakaladı, insanlar evlerine gülerek gidiyor.

Şimdi bu ligin tadını çıkarmanın tam zamanı ve yönümüzü tamamiyle yukarıya çevirdik.

Sayenizde bol tahinli kabak tatlısı gibi bir haftaya başlıyoruz.  Bizden keyiflisi yok, tadını çıkaralım.