Bu Maçı Bir An Önce Unutmak Lazım

lişelere girmek istemiyorum fakat artık önümüzdeki her maç final. Özellikle bu hafta oynanacak Trabzonspor maçından puan almak zorundayız…

Bu Maçı Bir An Önce Unutmak Lazım
25 Nisan 2018 08:52

Bu hafta Hamza Hoca’nın çıkardığı 11 ben de dahil birçoğumuz tarafından defansif bulundu. Hocamıza sitem etmeyi düşünüyordum fakat yazıma başlamadan evvel geçen haftanın ve bu haftanın oyuncu istatistiklerine baktım da… Sanırım ben de bu onbirle başlardım. Defansif olduğum için değil, rakipten çekindiğim için değil; elimdeki iki kanat oyuncusunun da bir bek oyuncusu olan Nazım Sangare kadar verimli olmadığı istatistiklerden de görünüyor çıplak gözle görülebildiği gibi. Deniz Kadah sağlıklı olsaydı hoca onunla başlar, Nazım’ı gerçek yerinde oynatırdı eminim. Ama Konyaspor maçından sonra Emre Güral ve Milan Jevtovic ile de başlamak istememesini çok iyi anlıyorum Hamza Hamzaoğlu’nun. Zaten oyuna dahil olduktan sonra da gösterdikleri etkisiz oyunla hocamızın kararının yanlış olmadığını da gösterdiler.

Baktığım istatistiklerde maçın zayıf halkaları olarak ön plana çıkan iki oyuncumuz ise Charles ve Sakıb. Sakıb hakkında artık yorum yapmak dahi istemiyorum, sadece istatistikleri vereceğim:

Oyunda kaldığı 77 dakika boyunca oyuncu savunma anlamında rakipten top kapmak için 14 kez girişimde bulunmuş, 5 tanesinde başarı göstermiş; ayrıca 3 kere de sahipsiz topları almış -85. Dakikada oyuna dahil olan Harun Alpsoy 2 kere sahipsiz topları almış-. Hücum anlamında ise Sakıb Aytaç, ceza Alanı dışından 4 kere orta açmış ve hiçbirisinde topu takım arkadaşlarına ulaştıramamış. Söyleyecek, ekleyecek tek bir kelimem dahi yok.

Öte yandan orta sahadaki başarılı oyunu, özellikle top çalmalarıyla adından söz ettiren Charles’ın sanırım geldiği günden beri en etkisiz olduğu maçtı bu. Hem savunmada hem hücumda o kadar etkisizdi ki sahada adeta hayaletti. Bu da istatistiklerine şu şekilde yansıyor: Savunmada Charles sadece 4 top kapma girişiminde bulunmuş ve bunlardan 2 tanesinde başarılı olmuş, 1 kere de boşta kalan topu almış. Ben kendisinin sadece boşta kalan topları alma konusunda  bile 12-13 adet gibi istatistiklerini gördüğümü hatırlıyorum. Hücumda ise ceza sahasına doğru sadece 3 pas göndermiş, bu pasların ikisinde isabet sağlamış. Dediğim gibi, adeta hayalet… Umuyorum ki Charles bu hafta bize gerçek Charles’ı tekrar gösterir.

Klişelere girmek istemiyorum fakat artık önümüzdeki her maç final. Özellikle bu hafta oynanacak Trabzonspor maçından puan almak zorundayız. Kendimizi ateşe atmamak için oyuncularımızın son ana kadar canını dişine takması gerekiyor. Unutmasınlar ki bu taraftar emeği fazlasıyla mükafatlandırır, ihanetin cezasını da misliyle verir.

 

#BizAntalyasporuz

#SadeceAntalyaspor