Bu Gemi Nereye Gidiyor

Maçla ilgili söylenecek pek fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çabası bol, becerisi zayıf bir takımla olabilecek en iyi senaryolardan birisiydi bu sonuç…

Bu Gemi Nereye Gidiyor
24 Ocak 2018 07:54
A+
A-

Başlıkta bahsettiğim gemi Antalyaspor değil, Türk Futboludur. Federasyon başkanına milyonlarca Euro borcu olan bir kulübün garip şekillerde, diğer takımların haklarını yiyerek kazandığı maçlarla senelerdir şampiyon yapılması, buna rağmen de hâlâ o borcu ödemeyip adeta önümüzdeki senelerdeki sportif olmayacak kadar şaibeli “sportif başarı“larını garanti altına alması bana bu soruyu sorduran önemli bir unsur.

12 numara miyop adamın tribünden görebileceği kadar net bir penaltıyı çalmayan tetikçi Halis Özkahya ve onun gibi hakemlerin sürekli bu takımın maçlarına atanıp bu takıma abilik yapmasından artık bıktım usandım. Ligin ilk yarısında da Beşiktaş kulübünün kadrolu hakemi Cüneyt Çakır’ın vermiş olduğu dünyanın en mantıksız penaltısı ve vermemiş olduğu iki kırmızı kartı da hatırlamakta ve hatırlatmakta fayda var. Sürekli bu takım bir şekilde kazandırılacaksa biz neden bu oyunu oynuyor, izliyor, takip ediyoruz ki? Sonucu belli olan bu müsabakalar gerçekten her geçen gün daha sıkıcı bir hâl alıyor, öyle ki ligimizin seyirci ortalaması da her geçen sene daha fazla düşüyor.

Aynı şekilde sosyal medyadan okuduğum bazı şeyler de beni bu ülke futbolundan soğutuyor. Bir futbolcu için iki şehir takımı adına iki ayrı bakan bir spor kulübünü arıyor ve oyuncunun kendi takımına verilmesini istiyor. Aynı bizim Emre Akbaba olayında olduğu gibi… Gerçekten midem bulanıyor bu tarz şeyleri gördükçe, duydukça, okudukça. Mustafa Kemal Atatürk’ün bahsettiği “muasır medeniyetler seviyesi“ne en azından spor alanında yakın zamanda çıkamayacağımızı görüyor ve üzülüyorum. Sahada verilen emeklere ayıptır, yazıktır.

Maçla ilgili söylenecek pek fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çabası bol, becerisi zayıf bir takımla ve yukarıda bahsettiğim faktörlerle birlikte olabilecek en iyi senaryolardan birisiydi bu sonuç. Kulübede hamle için tek bir hücum oyuncumuz bile olmaması, sözleşmeli oyuncularımızın antrenmanlara çıkmayıp maç kadrolarında yer bulmaması durumuna isyan etmek istiyorum. Böyle bir şey nasıl olur? Bu durumlar için neden yaptırım uygulanmaz? Bu kadar başıboşluk nasıl olur anlamakta güçlük çekiyorum. Bu düzensizlik daha ne kadar böyle devam edecek onu bilmiyorum, merakla bekliyorum.

#BizGerçektenAntalyasporuz