Böyle İyi Mi

Skor 4-0 olmuş çok da önemli değil gözüküyor. Neden mi…

Böyle İyi Mi
19 Eylül 2018 08:27

Skor 4-0 olmuş çok da önemli değil gözüküyor. Neden mi? Bu takım bu haliyle küme düşmeye oynar denirken ligin başında 7 puan topladığı için. Deplasmanda kazanılan Beşiktaş galibiyetinin yarattığı hava için. Geçen sezon birçok farklı mağlubiyette görülen isteksiz oyun tarzı ilk haftadan itibaren takımdan uzak durduğu için. Zaten favori çıkılmayan bir deplasmanda mağlubiyetin kabullenilebileceği için.

Skorun rahatsızlığını bir yana bırakırsak, asıl sıkıntı ilk haftalarda ortaya konan mücadeleci Antalyaspor’un sahada olmayışıydı. Maçın her iki devresinin başlarında yenen goller takımın dengesini bozmuş olabilir. Ancak bu durum Çaykur Rizespor maçının 90. dakikasına mağlup girip maçı çeviren takım için yeterli bir sebep ortaya koymuyor. Bu maçın ardından takım içerisinde ve kimyasında çözüm odaklı bazı değişimlerin yapılabileceği gözlemleniyor.

Takım içerisinde karakterini ortaya koyan yürekleriyle oynayan futbolcular, Antalyaspor armasını ilk haftalardaki tüm zorluklara rağmen gururla temsil etti. Aldıkları sürpriz sayılabilecek başarılar ile aylardır yüzü gülmeyen Antalyaspor taraftarının yüzünde güller açmasına sebep oldu. Bu başarılar için nasıl teşekkür ettiysek şimdi de sormak gerekir; skordan bağımsız olarak Başakşehirli futbolcuların sizinle dalga geçer gibi oynamasına, gereksiz vücut çalımlarına, top cambazlığı yapmaya kalkışmalarına, sırtıyla pas vermelere gerçekten içiniz rahat mı? Bu hareketleri görmezden gelerek Sivasspor maçına çıkabilirsiniz o da bir seçenektir. İkinci yarıda Antalya’da oynanacak Başakşehir maçında kendinize yapılan hareketlerin rövanşını almak da başka bir seçenektir. Çözüm istedikten sonra birçok seçenek oluşturmak mümkündür. Yoksa böyle iyi mi dersiniz?