Bisiklet Takımı Bodrum’da Yarıştı

Antalyaspor Bisiklet takımı, bu sene üçüncüsü düzenlenen Bodrum Halikarnas Granfondo’ya katıldı.

Bisiklet Takımı Bodrum’da Yarıştı
22 Mayıs 2023 12:19

İlk defa 2021 yılında düzenlenen Bodrum Halikarnas Granfondo’nun üçüncüsü 21 Mayıs 2023 tarihinde Muğla Valiliği himayesinde ve Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile 21 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşti.

Bodrum Yat Limanı’ndan start alan yarışların uzun parkur ayağına toplam beş sporcu ile katılan Antalyaspor bisiklet takımı sporcularının tamamı yarışları kendi kategorilerinde ilk dört içerisinde bitirmeyi başardılar.

Toplam parkur uzunluğu 96.8 kilometre olan ve zorlu tırmanış etaplarına sahip olan yarışa katılan kırmızı beyazlı pedallardan Nuri Acar ikinci, Turgay Germen ve Levent Çetinkaya üçüncü olurlarken, Adil Deniz Karacagil ve akreplerin tecrübeli ismi Devrim Ardıç da dördüncü sırayı alarak başarılı bir şekilde bitiş çizgisine ulaştılar.

Bodrumda kendi yaş kategorilerine göre elde ettikleri dereceler ile bir ikincilik, iki üçüncülük ve iki dördüncülük alan Antalyaspor bisiklet takımı önümüzdeki haziran ayı içerisinde Afyon’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda pedalları kürsü hedefiyle çevirecek.