Biraz Sabır

Ligin ikinci haftasını geride bıraktık ve henüz galibiyetle tanışmış değiliz …

Biraz Sabır
23 Ağustos 2017 09:20

Ligin ikinci haftasını geride bıraktık ve henüz galibiyetle tanışmış değiliz. Takımımız beklenilen düzeye daha gelemedi. Eksiklerimiz ve sakatlarımız var. En son kaptanımız Zeki Yıldırım talihsiz bir sakatlık yaşadı ve sahalardan en az 1.5 ay uzak kalacak. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa sürede sahalara dönmesini temenni ediyorum. Biraz daha sabretmeliyiz. Eksiklerimiz döndükten sonra yıldızlarımızla taş gibi takım olacağız inşallah.

Transferlerimiz devam ediyor. Yine bir dünya yıldızı Samir Nasri’yi kadromuza kattık. Büyük Antalyaspor camiasına hayırlı olsun. Aylardır beklediğimiz “10 numara” pozisyonuna çok önemli bir transfer yaptık. Beklediğimize değdiğini söyleyebilirim. Geçen sezon bir klinikte gördüğü tedavi nedeniyle hakkında doping soruşturması başlatılan Fransız futbolcuyla özel bir sözleşme yapıldı ve oyuncunun ceza alması durumunda kırmızı-beyazlı takımımızın bütün hakları korunup Nasri’ye ödenen paranın geri alınacağı maddesi var. Böyle önemli bir futbolcuyla bu şekilde anlaşmak bir başarıdır.

Passolig çıktığından beridir sorunların ardı arkası kesilmiyor. Bu sezon mobil uygulaması ile taraftarların maçlara daha rahat bir şekilde maçlara gireceği açıklandı ama tam bir fiyasko. Çoğu taraftarımız bu uygulamaya güvenerek Passolig kartlarını evde bırakıp gelmiş. Sistemin çalışmamasından ötürü maç saatinde gişelere gidip tek geçişlik Pass Card için sıraya girip maça ancak devre arasında giriş yapabilmişler. Yıllardır Passolig tartışılıyor ama değişen bir şey yok. Passolig tribünlere vurulan büyük bir darbedir.

Geçen sezon TFF 1. Lig Playoffu Göztepe – Eskişehirspor finalindeki olaylardan sonra ilk etapta kulüpler seyircisiz oynama cezası almıştı. Geçtiğimiz hafta içerisinde ise Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada olaylara karışanları “örgüt üyesi” olmaktan tutuklama kararı çıkartıp, evlerinden şafak operasyonuyla tutuklayıp Antalya’ya getirdiler. Passolig ile tribünlere vurulan darbeden sonra örgüt üyeliği ile bir tribüncüyü suçlamak hangi akla hizmettir? Sevdaya kelepçe vurulmaz!