Bırakıp Kaçanlara İnat Biz Buradayız

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel destek veriyor, Dernek yönetimi destek veriyor, taraftar bağrına basıyor ama sayın vizyon sahibi bir celsede kestirip atıveriyor …

Bırakıp Kaçanlara İnat Biz Buradayız
13 Aralık 2017 07:54

Vizyon sahibi başkanımız Sayın Ali Şafak Öztürk sonunda istifa etti. Vizyon sahibi olmak kolay değil, takımı bu durumda bırakıp kaçabilmek de bir vizyon gerektirir sonuçta herkesin içine sindirebileceği bir durum değil.

Bugün Türkiye’de hiçbir kulübün başkanı bu vizyonu gösteremezdi herhalde. Devre arasına iki maç kalmış, takım küme düşme potası civarlarında sekiyor ve bum! Başkan Ali Şafak Öztürk tüm haykırmalara ve desteklere rağmen “istifayı” basıveriyor.

Gençlerbirliği maçı öncesi taraftarın son bir ümitle “Ali Şafak Öztürk oley” diye bağırması da çok dramatik değil mi? Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel destek veriyor, Dernek yönetimi destek veriyor, taraftar bağrına basıyor ama sayın vizyon sahibi bir celsede kestirip atıveriyor. Yalaka basınımız da “Ali Şafak Öztürk’ten Duygusal Mesaj” diye başlık atıyor. Altında onlarca hakarete varan yorumlar olmasına rağmen milletin aklınla alay edercesine “destek mesajları geldi” yazıyor haberin sonuna.

Biz bu yaptıklarınızı unutmayacağız. Sayın vizyon sahibi başkanımızın da, yalaka basınımızın da…

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in takımın hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağını açıklaması ümit verici, ben Antalyaspor’un durumunun çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Her ne kadar mali tablo şeffaf bir şekilde açıklanmasa da, ortada dolaşan rakamlar koskoca Antalya şehri için büyük rakamlar değil. Bir de yayın gelirlerinin bu kadar yükseldiğini düşünürsek, Antalyaspor bu kötü günlerden hemen çıkabilir. Bunun için öncelikle galibiyetler alması gerekiyor.

Acemice yaptığım hesaplara göre ayda iki galibiyet alırsak o ay zarar etmiyoruz. Antalyaspor bu kadrosuyla bunu başarabilecek güçte. Devre arasında sadece yapılacak 1-2 takviye ile seri galibiyetler alabiliriz.

Antalyalı ve gerçek Antalyasporlu birilerinin önderliğinde kurulacak yönetim bunu pekala başarabilir. Herkes görmüştür ki ithal başkanlarla bu iş olmuyor. Tolga Cömertoğlu gibi “gerçek” Antalyalılar takıma sahip çıkmaya hazır olduklarını da belirtiyorlar.

Geçtiğimiz yıl Kayseri deplasmanında olduğu gibi bu sezon da Başakşehir maçıyla yeniden çıkışa geçebiliriz. Taraftar organizasyon hazırlıklarına başlayarak “bırakıp kaçanlara inat biz buradayız” mesajını verdi bile…